Strona głównaACERAcer Polska walczy z plastikiem w Bałtyku

Acer Polska walczy z plastikiem w Bałtyku

Acer Polska wraz ze sklepem x-kom sfinansowali zakup 3 specjalnych koszy, które pomogą w walce z pływającymi śmieciami. Tylko 9% wytworzonego przez nas plastiku trafia do ponownego przetworzenia. Pozostała część ląduje między innymi w morzach i oceanach, gdzie staje się ogromnym zagrożeniem dla podwodnego świata.

Zatoka Pucka to miejsce, które szczególnie w okresie letnim jest narażone na zanieczyszczenia. Właśnie tam, a dokładnie do Portu Morskiego w Helu, Portu Rybackiego w Pucku oraz Przystani w Mechelinkach koło Gdyni, trafiły specjalne kosze Portbin sfinansowane przez Acer i x-kom. Ich zadaniem będzie aktywne łowienie plastiku z naszego morza.

Ogromnie raduje nas zarówno zaangażowanie biznesu, jak i portów w kwestie związane z ochroną ekosystemu Morza Bałtyckiego oraz otwartość na nowe prośrodowiskowe rozwiązania. Warto dodać, że w Porcie Morskim w Helu znajduje się już jeden kosz morski, który został zainstalowany z inicjatywy i dzięki determinacji Zarządu Portu. W dbałości o dobro Bałtyku takie kosze powinny znaleźć się w każdej marinie i w każdym porcie

mówi Olga Sarna z MARE.

Jak dodaje Jeremi Rybak, Head of Marketing z Acer Polska, współpraca z siecią x-kom oraz Fundacją MARE wpisuje się w szeroką działalność marki Acer i jej projektu Earthion.

Cieszymy się, że wraz z siecią x-kom możemy wesprzeć działalność Fundacji MARE. Ekologiczne inicjatywy zdecydowanie wpisują się w szeroką działalność marki Acer i jej projektu Earthion. Jako odpowiedzialna firma wiemy, że naszym zadaniem jest nie tylko dostarczanie dobrego sprzętu dla naszych klientów, ale też wytyczanie wraz z nimi ścieżki na rzecz ochrony naszej planety. Odpowiedzią jest między innymi coraz większa liczba produktów z linii Vero, która ma wiele rozwiązań proekologicznych, jak chociażby znaczne wykorzystanie plastiku z recyklingu do wykonania elementów sprzętu takich jak obudowa lub klawiatura

podkreśla Jeremi Rybak, Head of Marketing, Acer Poland.

Acer

Plastik z morza w… touchpadzie

Udział w tej akcji to dla Acera kolejny krok w wytyczaniu ekologicznego trendu wśród producentów sprzętu elektronicznego. Głównym elementem działań marki jest, przełomowa pod względem tworzenia technologii, rodzina produktów Vero, która posiada wiele proekologicznych rozwiązań. Dla przykładu, w ogłoszonej niedawno nowej odsłonie jej flagowego modelu, Acer Aspire Vero, znajdzie się touchpad wykonany właśnie z plastiku wyłowionego z mórz i oceanów. Plastik PCR trafił z kolei do obudowy i klawiatury.

Ale na tym zastosowanie recyklingu w linii Vero się nie kończy. Opakowanie laptopa oraz prawie cała matryca nadają się bowiem do ponownego użytku. Z innych zalet warto także wymienić łatwo dostępne wnętrze, które dzięki zaledwie 4 zwykłym śrubom montażowym upraszcza sposób naprawy i modyfikacji sprzętu. Natomiast brak farby w obudowie ogranicza negatywny wpływ lotnych związków organicznych. Całości dopełnia wbudowana aplikacja, dzięki której będziemy mogli zmniejszyć zapotrzebowanie na energię.

Jednocześnie ekologiczne rozwiązania nie oznaczają rezygnacji z wydajności. W najnowszych modelach pojawi się Intel Core 12 generacji, karta graficzna Intel Iris Xe Graphics i szybkie dyski SSD. Komputery te będą również spełniać wymagania standardu Intel Evo w zakresie szybkości reakcji, natychmiastowego wybudzania, czasu pracy na baterii, szybkiego ładowania i współpracy z innymi urządzeniami.

Warto dodać, że Acer Polska ma także w najbliższych planach dużą akcję CSRową, w której będzie zachęcał Polaków do troski o Ziemię. Szczegóły będą znane już niedługo.

Acer
Acer
Nextserv serwis komputerowy Gdynia
Acer

O fundacji MARE

Fundacja MARE aktywnie działa na rzecz poprawy stanu Bałtyku na wielu płaszczyznach, kładąc szczególnie duży nacisk na zmniejszenie ilości odpadów w morzu. Od kilku lat prowadzi liczne działania w celu „sprzątania” Bałtyku – razem z organizacjami rybackimi wyławia zalegające na dnie i unoszące się w toni wodnej tzw. sieci widma, czyli zagubiony sprzęt połowowy, wraz z nurkami przeprowadza coroczną akcję sprzątania plaż i morza, a także edukuje społeczeństwo. Dzięki wsparciu finansowemu zaangażowanych firm od 2021 roku MARE instaluje także kosze morskie w marinach i portach, usuwające śmieci bezpośrednio z wody.

O firmie Acer

Założony w 1976 roku Acer jest firmą zajmującą się sprzętem, oprogramowaniem i usługami, badaniami, projektowaniem, sprzedażą marketingową i wsparciem innowacyjnych produktów, które poprawiają jakość życia ludzi. Oferta produktów Acer obejmuje komputery osobiste, wyświetlacze, projektory, serwery, tablety, smartfony i akcesoria do ich przenoszenia. Opracowuje również rozwiązania chmurowe, aby połączyć Internet rzeczy. Firma Acer obchodziła 40. rocznicę powstania w 2016 roku i jest jedną z 5 największych na świecie firm zajmujących się komputerami. Zatrudnia 7 000 osób na całym świecie i jest obecna w ponad 160 krajach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.acer.com.

Serwis komputerowy Gdynia

Podobne artykuły