Strona głównaACERAcer Predator Triton, Helios i Nitro z procesorami Intel 11 generacji

Acer Predator Triton, Helios i Nitro z procesorami Intel 11 generacji

Firma Acer zaprezentowała odświeżone wersje notebooków gamingowych Acer Predator Triton 300, Acer Predator Helios 300 oraz Nitro 5. Komputery zostały wyposażone w najnowsze procesory Intel 11. generacji i karty graficzne NVIDIA GeForce z serii RTX 30.

Gamingowy notebook Predator Triton 300 zamknięty został w metalowej obudowie o grubości 19,9 mm. W jej wnętrzu umieszczono procesor 11. generacji Intel Core z serii H o taktowaniu 4,6 GHz, kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3080 i do 32 GB pamięci DDR4. Użytkownicy będą też mogli wybrać jedną z dwóch wersji wyświetlacza: panel QHD z częstotliwością odświeżania 165 Hz lub FHD z odświeżaniem 360 Hz. W obu przypadkach czas reakcji matrycy wynosi 3 ms.

Układ chłodzenia w modelu Triton 300 wykorzystuje dwa wentylatory. Jednym z nich jest najnowszy AeroBlade 3D piątej generacji, którego działanie opiera się na 89 metalowych łopatkach o grubości 0,08 mm i bionicznej konstrukcji końcówki skrzydła. Rozwiązanie to zapewnia o 55% lepszy przepływ powietrza niż w przypadku wentylatora wykonanego z tworzywa sztucznego. Wydajność chłodzenia zwiększają też rurki cieplne umieszczone przy procesorze i karcie graficznej oraz strategicznie rozmieszczone otwory powietrza.

Triton_300_KSP_7_Medium.jpg

Klawiatura komputera oferuje 4-strefowe podświetlenie RGB oraz wyróżnienie klawiszy WASD i strzałek. Notebook dysponuje też systemem dźwięku przestrzennego DTS X: Ultra. Za łączność odpowiadają technologie Intel Killer E2600G Ethernet oraz Intel Killer Wi-Fi 6 AX1650i oraz zestaw portów, wśród których znajdują się: HDMI 2.1, dwa złącza USB 3.2 gen 1 i jedno USB 3.2 gen 2, Mini DisplayPort 1.4 oraz USB Typu C (Thunderbolt 4).

Predator Helios 300

Najnowsza wersja laptopa Predator Helios 300 dysponuje kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 3070 i zapewnia do 32 GB pamięci RAM DDR4. Również w tym modelu zastosowano wentylator AeroBlade 3D piątej generacji, dodatkowym wzmocnieniem układu chłodzenia jest też system   Vortex Flow Design firmy Acer. Został on zaprojektowany w ten sposób, aby obniżać temperaturę nie tylko procesora i karty graficznej, lecz także obudowy.

Predator-Helios-300-PH-315-54-Bl-Bk-06.png

Helios 300 także będzie dostępny z dwoma wariantami ekranu (wspomniane już QHD 165 Hz lub FHD 365 Hz) i podświetlaną klawiaturą. Cechą charakterystyczną tej ostatniej są przezroczyste, wklęsłe nasadki klawiszy WASD oraz klawisze Turbo i PredatorSense. Pierwszy z nich służy do szybkiego zwiększania mocy procesora. Drugi uruchamia aplikację narzędziową Predator, pozwalającą m.in. na monitorowanie pracy systemu lub układu chłodzenia.

Acer Nitro 5

W nowych notebookach Nitro 5 umieszczono karty graficzne NVIDIA GeForce RTX z serii 3070 i do 32 GB pamięci RAM DDR4. Na dane przeznaczono dysk SSD o pojemności 1 TB lub 2 TB dysk HDD. Laptopy dostępne będą w rozmiarach 15,6 lub 17,3 cali. W obu wariantach zastosowano ekrany IPS o rozdzielczości QHD, charakteryzujące się częstotliwością odświeżania 165 Hz i czasem reakcji wynoszącym 3 ms.

Za chłodzenie odpowiada technologia Acer Coolbost, wykorzystująca dwa wentylatory, strategicznie umieszczony wlot powietrza oraz wylot, w którym zastosowano cztery otwory wentylacyjne. Rozwiązanie to, w porównaniu z trybem automatycznym, pozwala zwiększyć prędkość wentylatora o 10%, a ogólną wydajność chłodzenia podzespołów o 9 %. Kontrolę działania systemu umożliwia osobny klawisz NitroSense. Po jego naciśnięciu użytkownik komputera uzyskuje dostęp nie tylko do ustawień chłodzenia, lecz także innych opcji: podświetlenia klawiatury czy trybów dźwięku.

Nitro5_TA_INTEL.jpg

Notebook został wyposażony w porty RJ45 i HDMI 2.1, jeden port USB 3.2 gen 2, dwa USB 3.2 gen 1 oraz złącze USB Type-C (Thunderbolt  4). Drobną zmianą wprowadzoną w nowym Nitro 5 jest też przeniesienie portu ładowania na tył obudowy, co znacznie poprawiło estetykę urządzenia.

„Bogata oferta notebooków gamingowych Acer obejmuje urządzenia zarówno dla ekstremalnych, jak i dla okazjonalnych gamerów. Z myślą o tych pierwszych powstały nowe wersje komputerów Predator Triton 300 i Helios 300, natomiast propozycją, która zadowoli większość graczy jest nasza najpopularniejsza seria Nitro 5, wyróżniona w zeszłym roku nagrodą dla Notebooka Gamingowego Roku 2020. Wszystkie modele wyposażone zostały w wydajne podzespoły oraz w wyjątkowo skuteczne układy chłodzenia. Dzięki nim nie tylko poradzą sobie z większością najnowszych gier, lecz także zniosą obciążenia, na jakie narażone są laptopy podczas intensywnej rozgrywki” – mówi Karol Szudzik, Product Manager w Acer Polska.

Cena i dostępność

Predator Triton 300 dostępny będzie w Polsce na przełomie sierpnia i września 2021 r. w cenie od ok. 6 000 zł.

Predator Helios 300 (PH315-54) dostępny będzie w Polsce na przełomie lipca i sierpnia 2021 r. w cenie od ok. 5 500 zł.

Predator Helios 300 (PH317-55) dostępny będzie w Polsce na przełomie lipca i sierpnia 2021 r. w cenie od ok. 6000 zł.

Acer Nitro 5 (AN515-57) dostępny będzie w Polsce w sierpniu w cenie od ok. 4 000 zł.  

Acer Nitro 5 (AN517-54) dostępny będzie w Polsce na przełomie lipca i sierpnia w cenie od ok. 4 000 zł.

Parametry techniczne, ceny i dostępność produktów mogą różnić się w zależności od regionu. Więcej informacji na temat dostępności, parametrów i cen opisanych w niniejszym tekście produktów dla konkretnego rynku można uzyskać, kontaktując się z najbliższym biurem lub salonem sprzedaży produktów Acer przez stronę www.acer.com


O marce Predator

Predator to należąca do firmy Acer marka dla graczy, obejmująca pełną gamę sprzętu najwyższej jakości, zaprojektowanego z myślą o najbardziej wymagających i zaangażowanych fanach gier. Marka Predator jest obecna na rynku od 2015 r. i wyróżnia się na tle konkurencji swoim wizerunkiem, sposobem komunikacji i doskonałą jakością produktów. W skład portfolio produktowego marki Predator wchodzą komputery stacjonarne, notebooki, monitory oraz fotele dla profesjonalnych graczy. Predator jest oficjalnym partnerem turniejów esportowych Intel Extreme Masters, dostarcza również sprzęt podczas rozgrywek Major w grze Rainbow Six.  

O firmie Acer

Założony w 1976 roku Acer jest firmą zajmującą się sprzętem, oprogramowaniem i usługami, badaniami, projektowaniem, sprzedażą marketingową i wsparciem innowacyjnych produktów, które poprawiają jakość życia ludzi. Oferta produktów Acer obejmuje komputery osobiste, wyświetlacze, projektory, serwery, tablety, smartfony i akcesoria do ich przenoszenia. Opracowuje również rozwiązania chmurowe, aby połączyć Internet rzeczy. Firma Acer obchodziła 40. rocznicę powstania w 2016 roku i jest jedną z 5 największych na świecie firm zajmujących się komputerami. Zatrudnia 7 000 osób na całym świecie i jest obecna w ponad 160 krajach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.acer.com.

Oddin współpracuje z BetX przy wprowadzeniu iFrame

Podobne artykuły