Strona głównaAktualnościOddin współpracuje z BetX przy wprowadzeniu iFrame

Oddin współpracuje z BetX przy wprowadzeniu iFrame

Dostawca kursów e-sportowych na żywo, Oddin, poinformował o nawiązaniu współpracy z polskim bukmacherem BetX. Owocem partnerstwa jest rozwiązanie dla e-sportu, iFrame dostępne dla użytkowników BetX. Co zapewnia im iFrame? Jak największą możliwą liczbę zakładów na żywo i doskonałą dostępność – iFrame powstało specjalnie z myślą o graczach e-sportowych.

Obie firmy mają wizję zapewniania graczom szerokiej oferty e-sportowej i jak najlepszej rozrywki przy obstawianiu kursów na żywo. Według komunikatu spółek, iFrame jest rozwiązaniem „rozumiejącym potrzeby” polskich graczy e-sportowych.

To nie jedyne ostatnio dobre aktualności z podwórka Oddin. Firma otrzymała raptem tydzień temu zastrzyk dofinansowania od strategicznych inwestorów, a inwestycją kierował Alex Igelman, założyciel Esports Capital Corp., oraz inwestor w technologie medialne, Jeff Sagansky. Nie podano szczegółowych kwot dofinansowania.

Oddin w tym roku mocno skupia się na partnerstwach z platformami zakładów sportowych i e-sportowych oraz dostawcami oprogramowania do gier hazardowych. Jego celem jest rozszerzanie dostępu do e-sportowych rozwiązań na różne rynki światowe. Wśród innych umów, poza tą z polskim BetX, są partnerstwa z austriacką firmą Arland, dostarczającą platformę bukmacherską, czy z Sirplay, bukmacherem z Malty skupionym na runku Ameryki Łacińskiej.

E-sport robi się coraz bardziej popularny na świecie i także w Polsce. Zainteresowanie polskich graczy dostrzegają światowe marki – dlatego chociażby prestiżowy cykl zawodów Counter-Strike’a, BLAST Premier, rozgrywający się przez 12 miesięcy z pulą nagród na niebagatelne 2,5 mln dolarów, uzyska polski komentarz. Prawa do polskiej transmisji cyklu i relacji po polsku wykupiła agencja gamingowa Fantasyexpo.

BetX zauważył te trendy i rosnącą konkurencję na rynku e-sportowym. Dlatego niedawno uruchomił dział e-sportu na swojej stronie, a  teraz zawarł to strategiczne partnerstwo z Oddinem, by zapewnić polskim graczom coś unikalnego – iFrame dostarczające jeszcze więcej zakładów do obstawienia.

Obecnie e-sportowa oferta polskiego buka nie jest jeszcze imponująca. Dział e-sportowy to około 105 zakładów na najbardziej popularne turnieje jak „League of Legends”, „Call of Duty”, „Dota 2”, „Counter-Strike”. Porównując to z niektórymi zagranicznymi bukmacherami, np. Unibetem mającym około 1100 zakładów na „CS:Go”, „Dota 2”, „LoL”, „CoD”, ale też „Starcraft 2”, to wypada BetX na razie dość blado. Choć nie wszyscy stawiają tak mocno na e-sport – Betsson ma też raptem około 100 zakładów na popularne ligi wymienione już wyżej, a także na grę „FIFA”.

Na polskim rynku BetX jest jednak dość prężnym bukmacherem e-sportowym. Sam chwali się, że ma najwięcej zakładów prematch, live, a także transmisji. Co więcej, kusi graczy promocjami jak e-sport bez podatku. Promocja pozwala obstawiać e-sport bez podatku – opłaca go bukmacher. Warunki są dość proste i korzystne. Nie ma wymogu kursu minimalnego ani na pojedyncze zdarzenia, ani cały kupon. Gracz może sam wybrać kursy. U wielu zagranicznych buków trudno znaleźć specjalne promocje na e-sport, raczej są takie całościowe na zakłady, zatem to rzeczywiście ciekawa propozycja ze strony BetX.

Już teraz skorzystanie z oferty e-sportu bez podatku może opłacać się jeszcze bardziej, bo partnerstwo z Oddinem poskutkowało wprowadzeniem innowacyjnego rozwiązania iFrame. Na tę współpracę cieszą się przedstawiciele obu stron. Jak skomentował Mateusz Banas, dyrektor operacyjny BetX:

 „Wierzymy, że młodsze pokolenia są kluczową częścią naszej przyszłości i dobrze wiadomo, że kochają e-sport, szczególnie tutaj w Polsce. Uważamy, że Oddin oferuje kompletny produkt z najszerszą i najbardziej przyjazną dla klienta ofertą dla klientów, którzy być może nie muszą już szukać wszystkiego, czego potrzebują, aby obstawiać e-sporty i dobrze się przy tym bawić!”

Zaś Marek Suchar, head of partnerships w Oddin, dodał słowa pochwały dla polskiego bukmachera: „Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że znaleźliśmy partnera takiego jak BetX, który rozumie potencjał e-sportu i chce unowocześniać swoją ofertę bukmacherską. Integracja iFrame przebiegła bezproblemowo. Cieszymy się, że możemy zobaczyć nasz produkt na żywo. Polski rynek jest kluczowym regionem e-sportowym w Europie, który ma już ogromną rzeszę zwolenników, więc wprowadzenie go z zaufanym partnerem, takim jak BetX, to po prostu idealne połączenie.”

Podobne artykuły