Strona głównaACERAcer prezentuje nową zieloną serię produktów

Acer prezentuje nową zieloną serię produktów

Dwa nowe laptopy Acer Aspire Vero, smukły komputer typu All-in-One dla firm, nowe monitory, peryferia i projektor – to produkty, które zasilą najbardziej zieloną linię produktów Acera, czyli Vero. Do budowy każdego z nich wykorzystano plastik z recyklingu. W nowych laptopach znajdziemy najnowsze procesory Intel® Core™ 12. generacji, All-In-One został wyposażony w 24-calowy wyświetlacz IPS Full HD, a nowy projektor zapewni niezwykle wyraźne i barwne efekty.

Tajwański producent ogłosił kolejne sprzęty, które będą częścią rodziny Vero. Acer dowodzi zaangażowania na rzecz zrównoważonej przyszłości konsekwentnie rozwijając tę najbardziej przyjazną środowisku serię swoich produktów. Sprzęt spod szyldu Vero w znacznej części są wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu oraz z platikowych odpadów wydobytych z mórz i oceanów. Do tego sprzedawane są one w opakowaniach nadających się do recyklingu. Komputery można też w łatwy sposób demontować, co upraszcza proces naprawy i modernizacji, wydłużając ich żywotność.

Cieszymy się, że rozszerzając gamę produktów z serii Vero kontynuujemy realizację naszej misji Earthion, która w dużym skrócie polega na rozwiązywaniu problemów środowiskowych dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań i bardziej ekologicznych produktów. Oprócz nowych modeli komputerów i monitorów, oferta Vero obejmuje teraz także urządzenia peryferyjne i projektory. Mamy tu zatem jeszcze szerszą gamę produktów zaprojektowanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które zmniejszają ilość generowanych odpadów i emisję dwutlenku węgla bez wpływu na ich wydajność

– powiedział Jerry Kao, jeden z Głównych Dyrektorów Operacyjnych w Acer Inc.

Po tym, jak firma Intel ogłosiła niedawno swoje zobowiązanie do osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych, zauważyliśmy cały szereg inicjatyw w branży technologicznej na rzecz budowania komputerów zgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. To bardzo budujące. Dzięki ścisłej współpracy z firmą Acer, tworzymy przemyślane i wydajne urządzenia, takie jak nowości z rodziny Vero, wyposażone w procesory Intel Core 12. generacji

– powiedział Josh Newman, wiceprezes i dyrektor generalny ds. innowacji mobilnych działu Client Computing Group w firmie Intel.

Kolejne modele Aspire Vero

Nowy komputer Aspire Vero (AV14-51) jest wyposażony w 14-calowy wyświetlacz Full HD. Oferuje użytkownikowi wszystkie zalety poprzednich wersji tego modelu, ale napędzany jest już najnowszym procesorem Intel® Core™ 12. generacji. Co więcej, obudowa komputera dostępna jest już nie tylko w charakterystycznej odmianie szarości (Cobblestone Grey), lecz także w pięknym odcieniu błękitu (Mariana Blue). Moc procesora w połączeniu z potencjałem karty graficznej Intel® Iris® Xe i modułem Wi-Fi 6 sprawia, że urządzenie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi efektowna i efektywna praca kreatywna oraz skuteczna komunikacja online. Mamy tu również bogaty wybór portów i złącz, w tym Thunderbolt™ 4/USB typu C i dwa porty USB 3.2 pierwszej generacji typu A, z których jeden może służyć do ładowania urządzeń mobilnych nawet wtedy, gdy system jest wyłączony.
Z kolei drugi nowy model Aspire Vero (AV15-52) jest wyposażony w 15-calowy wyświetlacz Full HD i podobnie jak w przypadku modelu AV14-51, w jego wnętrzu znajdziemy nowy procesor Intel Core 12. generacji, dzięki któremu korzystanie z najnowszych aplikacji biurowych i rozrywkowych nie będzie żadnym wyzwaniem. Dzięki obecności dwóch portów USB 3.2 pierwszej generacji typu A i portu Thunderbolt 4/USB typu C, urządzenie zapewnia sprawną wymianę danych, stabilną łączność z siecią i możliwość szybkiego ładowania urządzeń mobilnych. Komputer dostępny w kolorze czarnym (Starry Black) oraz w tradycyjnym kolorze szarym (Cobblestone Grey). Zastosowana tu kamera Full HD gwarantuje świetną jakość obrazu podczas wideokonferencji.
Urządzenia, opracowane wspólnie z firmą Intel, będą spełniać wymagania standardu Intel Evo w zakresie szybkości reakcji, natychmiastowego wybudzania, czasu pracy na baterii, szybkiego ładowania i współpracy z innymi urządzeniami.

Acer

Zarówno 14-, jak i 15-calowy Aspire Vero są wyposażone w touchpady OceanGlass™, wykonane z odpadów plastikowych wydobytych z mórz i oceanów. Podobnie jak w poprzednich modelach, w obudowie obydwu nowych modeli Aspire Vero zastosowano 30% plastiku pochodzącego z recyklingu (PCR), który charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością. Jego produkcja pozwala zmniejszyć emisję dwutlenku węgla nawet o 21%. Obramowanie ekranu laptopa składa się w 30% z plastiku PCR, a klawisze – w 50% plastiku PCR, co jeszcze bardziej zmniejszyło poziom śladu węglowego powstającego w procesie produkcji urządzenia. Poza tym obudowa nie została pokryta żadną farbą. Naprawa i modernizacja komputera są wyjątkowo proste dzięki zastosowaniu dolnej pokrywy, którą można łatwo zdjąć korzystając ze standardowego śrubokrętu, kiedy zaistnieje potrzeba np. wymiany pamięci RAM i dysku SSD. Takie rozwiązanie zdecydowanie wydłuża okres eksploatacji urządzenia.
Wewnętrzne opakowanie laptopa to sprytnie zaprojektowane wielofunkcyjne pudełko z wewnętrzną przegrodą, którą można złożyć do formy trójkątnej podstawki pod laptopa. To innowacyjnie zaprojektowane opakowanie skutecznie chroni komputer i składa się w 85% z papieru makulaturowego. Mamy tu też futerał na laptop, wykonany w 100% z tworzyw przemysłowych pochodzących z recyklingu (PIR), a także dodatkowy arkusz ochronny (wykonany również w 100% z PIR) umieszczonym między wyświetlaczem a klawiszami.

Komputer Acer Veriton Vero All-In-One

Komputer Veriton Vero all-in-one (VVZ4694G) został zaprojektowany z myślą o firmach dbających o środowisko a także o użytkownikach pracujących z domu, poszukujących wydajnego komputera o niewielkich rozmiarach. Elegancka konstrukcja idzie w parze z 24-calowym wyświetlaczem IPS Full HD oferującym użytkownikowi szeroki kąt widzenia i imponujący stosunek ekranu do obudowy wynoszącym 88%, co jest zasługą wyjątkowo smukłego obramowania. Urządzenie można również zamocować na ścianie korzystając z uchwytu VESA, aby zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca na biurku.
Komputer Veriton Vero AIO składa się w 30% z plastiku pochodzącego z recyklingu, a w zestawie znajduje się także klawiatura i mysz – również wykonane z materiałów PCR. Opakowanie nadaje się w 100% do recyklingu, a bezśrubową tylną pokrywę można łatwo zdjąć w celu modernizacji lub naprawy urządzenia, co zdecydowanie wydłużenia jego okres eksploatacji.

Acer

Veriton Vero jest naszpikowany po brzegi nowoczesną technologią. Znajdziemy tu najnowszy procesor Intel® Core™ i9 12. generacji, oddzielną kartę graficzną NVIDIA GeForce® MX550 i do 64 GB pamięci DDR4 3200 MHz pracującej w trybie dwukanałowym, co umożliwi obsługę wymagających aplikacji rozrywkowych i oprogramowania profesjonalnego – tak dzisiaj, jak i jeszcze przez wiele lat. Standard Wi-Fi 6E (802.11ax) zapewnia stabilną łączność sieciową, a porty USB 3.2 2×2 typu C gwarantują szybki transfer danych na poziomie 20 Gb/s. Mamy tu także dwa dyski SSD M.2 obsługują do 2 TB pamięci masowej. W Veriton Vero zastosowano również technologię BlueLightShield, obejmującą trzy poziomy filtrów światła niebieskiego. Najwyższy z nich redukuje emisję światła niebieskiego nawet do 30%.
Ochrona danych wrażliwych jeszcze nigdy nie była tak istotna jak w dzisiejszych czasach. Komputer Veriton Vero jest wyposażony w funkcję Windows Hello, która wykorzystuje skaner podczerwieni do rozpoznawania twarzy, a moduł TPM (Trusted Platform Module) 2.0 zwiększa bezpieczeństwo użytkowania urządzenia. Ponadto zintegrowany inteligentny czujnik Tobii Aware blokuje i zamazuje obraz wyświetlany na ekranie, jeśli np. inny użytkownik będzie próbował uzyskać dostęp do komputera. Wbudowana kamera internetowa 5 MP wyposażona jest w zasłonę, dzięki której można ukryć poufne dane. Kamera może być skierowana w stronę użytkownika w czasie prowadzenia rozmów wideo lub w stronę pomieszczenia, kiedy bierzemy udział w wideokonferencji w większym gronie.

Monitory Vero

Dwa nowe monitory Vero IPS, 27-calowy Acer CB273 FHD oraz 23,8-calowy Acer B247Y G FHD, charakteryzują się przyjazną środowisku konstrukcją składającą się w 85% z tworzywa PCR oraz w 5% z odpadów plastikowych wydobytych z mórz i oceanów (OBP). Acer CB273 zapewnia odwzorowanie kolorów na poziomie Delta E<1, co oznacza wyjątkowo bogate i dokładne barwy wyświetlanego obrazu. Panel z certyfikatem TÜV Rheinland Eyesafe® redukuje męczące dla oczu światło niebieskie, zachowując przy tym spójność i wysoką jakość wyświetlanych barw. Acer CB273 wyposażony jest też w przełącznik KVM, dzięki któremu użytkownik może w łatwy sposób przełączać się między wieloma komputerami korzystając z tego samego monitora, klawiatury i myszy. W obudowie monitora znajdziemy też złącze USB typu C przez które możemy zasilać urządzenia mocą do 90 W.

Acer

Projektor Vero PD2325W

Aby zmniejszyć ilość odpadów wytwarzanych w procesie produkcji, w energooszczędnym projektorze Acer Vero PD2325W zastosowano 50% plastiku PCR w obudowie oraz 85% papieru z recyklingu w opakowaniu. Zastosowane tu źródło oświetlenia LED zapewnia do 30 000 godzin pracy, co przekłada się na oszczędność energii na poziomie ok. 50% energii w porównaniu do tradycyjnych projektorów wyposażonych w lampy rtęciowe. Takie rozwiązanie nie tylko czyni projektor bardziej przyjaznym dla środowiska, ale też zmniejsza całkowity koszt jego posiadania.
Projektor Acer Vero PD2325W wyróżnia się wysokim współczynnikiem kontrastu na poziomie 2 000 000:1, jasnością 2200 lumenów oraz rozdzielczością WXGA (1280 x 800), dzięki czemu wyświetlany obraz jest zawsze wyraźny, a kolory nasycone i żywe. Obsługuje on także rozszerzoną paletę barw na poziomie 125% przestrzeni REC 709, co stanowi wartość 1,5 do 2 razy szerszą niż w przypadku tradycyjnych projektorów lampowych. Funkcja Auto Keystone Correction automatycznie koryguje pionowe zniekształcenia obrazu. Projektor można zamontować na suficie. Co więcej, zintegrowana funkcja BlueLightShield umożliwia regulację działania filtra światła niebieskiego.

Acer-Vero-PD2325W-01.png

Projektor Acer Vero PD2325W wyposażony jest w zintegrowany głośnik o mocy 5 W, dzięki któremu użytkownik może odtwarzać filmy czy muzykę bez konieczności podłączania oddzielnego systemu nagłośnieniowego. Może być on również używany 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, na potrzeby np. wystaw całodobowych czy wyświetlania informacji publicznych.

Mysz i klawiatura Vero

Linia Vero obejmuje teraz także urządzenia peryferyjne, w tym mysz i klawiaturę, zaprojektowane z myślą o ograniczeniu ilości wytwarzanych odpadów produkcyjnych, emisji dwutlenku węgla, czy nawet poziomu hałasu. Górne części obudowy obydwu urządzeń wykonane są w 65% z plastiku z recyklingu (PCR), a dolna część obudowy – w 30% z odpadów plastikowych wydobytych z mórz i oceanów (OBP). Długi cykl życia produktu to klucz do minimalizacji ilości wytwarzanych odpadów. Priorytetem na etapie projektowania zarówno myszy, jak i klawiatury była trwałość urządzeń. Żywotność baterii myszy wynosi 18 miesięcy, a klawiatury – 5 milionów kliknięć.

Vero-Keyboard-Mouse-01.png

Klawisze w obu urządzeniach są niemal bezgłośne, co stanowi niewątpliwą zaletę, kiedy przyjdzie nam korzystać z nich w przestrzeniach wspólnych przestrzeniach, w miejscach publicznych, takich jak kawiarnie czy biblioteki, czy choćby podczas słuchania muzyki i podcastów w domu. Modele dla klientów indywidualnych i komercyjnych oferowane są w obudowie w jasnoszarym i antracytowym kolorze z jaskrawożółtymi akcentami, natomiast wersja dla profesjonalistów jest bardziej stonowana, oferowana w monochromatycznej odmianie antracytu.

Acer Earthion

Linia produktów Vero to efekt uruchomienia programu Earthion – inicjatywy, w ramach której Acer wykorzystuje potencjał zasobów własnych, jak i swoich dostawców, klientów i pracowników, by projektować i tworzyć innowacyjne, zintegrowane rozwiązania będące odpowiedzią na problemy związane z ochroną środowiska i przyczyniające się do bardziej zrównoważonej przyszłości naszej planety. Cele projektu Earthion obejmują m.in. przystąpienie Acera do programu RE100, który zakłada całkowite przejście firmy na energię odnawialną do 2035 roku, projektowanie produktów bardziej przyjaznych dla środowiska oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla powstającego w istniejącym łańcuchu dostaw.

O firmie Acer

Założony w 1976 roku Acer jest firmą zajmującą się sprzętem, oprogramowaniem i usługami, badaniami, projektowaniem, sprzedażą marketingową i wsparciem innowacyjnych produktów, które poprawiają jakość życia ludzi. Oferta produktów Acer obejmuje komputery osobiste, wyświetlacze, projektory, serwery, tablety, smartfony i akcesoria do ich przenoszenia. Opracowuje również rozwiązania chmurowe, aby połączyć Internet rzeczy. Firma Acer obchodziła 40. rocznicę powstania w 2016 roku i jest jedną z 5 największych na świecie firm zajmujących się komputerami. Zatrudnia 7 000 osób na całym świecie i jest obecna w ponad 160 krajach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.acer.com.

Serwis komputerowy Gdynia
Serwis komputerowy Gdynia

Podobne artykuły