Strona głównaAktualnościArcane pierwszy odcinek Bridging The Rift

Arcane pierwszy odcinek Bridging The Rift

Wielokrotnie nagradzany serial Riot Games i Fortiche Production, odkryje swoje tajemnice dzięki Bridging the Rift, 5-odcinkowej serii dokumentalnej dostępnej na YouTube za darmo.

Warszawa, 4 sierpnia 2022 r. – Riot Games przedstawia “Bridging the Rift”, serię dokumentów, które pozwolą zajrzeć za kulisy tworzenia serialu animowanego, Arcane, opartego na hitowej grze League of Legends. Przez pięć odcinków, emitowanych za darmo na kanale League of Legends YouTube od 4 sierpnia do 1 września br., w każdy czwartek o 17:00, fani będą mieli szansę spojrzeć na serial z nieco innej perspektywy. Riot Games i Fortiche opowiedzą historię Arcane od pierwszych planów aż do globalnej premiery.

Współprodukowany przez Riot Games i francuskie studio animacji Fortiche Production, serial szybko stał się #1 pod względem oglądalności na Netflix po jego premierze w listopadzie 2021 roku, utrzymując się na pierwszym miejscu przez trzy kolejne tygodnie, a także osiągając top 10 w 52 krajach. Serial zdobył ostatnio dziewięć nagród Annie, a podczas rozdania nagród Emmy we wrześniu 2022 roku będzie walczył o wygraną w kategoriach: najlepszy program animowany i najlepszy montaż dźwięku. Arcane znalazł się również w oficjalnej selekcji festiwalu Annecy 2022, w kategorii TV/Film, z odcinkiem 6 “When the Empire Collapses”.

Serial stworzony przez francuskie studio Fortiche, – które stoi za różnymi projektami Riotu, takimi jak Imagine Dragons “Get Jinxed“, “Rise“, “Warriors” i “ENEMY” czy K/DA “POP/STARS” – przedstawia głośne i burzliwe początki kultowych bohaterów, takich jak Jinx, Vi, Caitlyn, Jayce i Viktor oraz napięcia między miastami Piltover i Zaun.  

Zapowiedziano także drugi sezon Arcane, którego data premiery nie została jeszcze ujawniona.

O Riot Games:

Firma Riot Games powstała w 2006 r., aby projektować, wydawać i wspierać najbardziej skupione na graczach gry na świecie. W 2009 r. Riot wydał swój debiutancki tytuł, League of Legends, który spotkał się z międzynarodowym uznaniem. League osiągnęło status najpopularniejszej gry PC na świecie i jest kluczowym mechanizmem napędzającym dynamiczny rozwój e-sportu. League wchodzi już w swoją drugą dekadę istnienia, a Riot dalej rozwija grę, jednocześnie zapewniając graczom nowe wrażenia za sprawą takich tytułów, jak VALORANT, Legends of Runeterra, Teamfight Tactics, League of Legends: Wild Rift oraz gier będących wciąż w produkcji. Jednocześnie świat Runeterry jest przybliżany szerszej publice poprzez projekty multimedialne łączące muzykę, komiksy, telewizję i inne formy przekazu.

Założona przez Brandona Becka i Marca Merrilla firma Riot ma swoją główną siedzibę w Los Angeles w Kalifornii i zatrudnia przeszło 2500 pracowników w ponad 20 biurach na całym świecie.

O Arcane:

Netflix i Riot Games przenoszą globalny fenomen – League of Legends do telewizji w postaci animowanego serialu Arcane. Serial jest również dostępny na kanale Tencent Video w Chinach i jest pierwszym serialem telewizyjnym Riot Games. Arcane, osadzony w popularnej na całym świecie grze League of Legends, jest serialem animowanym, opracowanym i wyprodukowanym przez Riot Games we współpracy z Fortiche Productions.

Podobne artykuły