ASUS Republic of Gamers (ROG) przedstawił podczas premierowego eventu w Stambule kompleksową aktualizację całej rodziny laptopów do gier. Nowa linia ROG na rok 2019 łączy wszystkie nowe i odświeżone modele, aby zręcznie zrównoważyć wydajność wymaganą przez graczy, twórców treści i zaawansowanych użytkowników z wygodą, która ulepsza codzienne użytkowanie. Wśród zaprezentowanych urządzeń znajdziemy potężne zamienniki komputerów stacjonarnych (DTR), ultraprzenośne, smukłe konstrukcje oraz udoskonalone wersje popularnych modeli Strix.

Poznaj ROG Mothership: przyszłość zamienników komputerów stacjonarnych

ROG REDEFINE 2019 (1).jpg

Konwencjonalne modele laptopów z klapą ograniczają chłodzenie i blokują się w ustalonej pozycji. Jest to odpowiednia forma w przypadku wielu laptopów, ale konstrukcje typu DTR są zbyt ciężkie, aby wygodnie siedzieć, trzymając je na kolanach, dlatego firma ROG zmieniła ich kształt, aby poprawić wygodę. Zamiast leżeć płasko na biurku, ROG Mothership stoi w podwyższonej pozycji, co zapewnia systemowi chłodzenia nieograniczony dostęp do przepływu powietrza z tyłu. Klawiaturę można odłączyć i złożyć dla maksymalnej elastyczności, co daje swobodę ustawienia w idealnej pozycji oraz podłączenia przewodowego lub bezprzewodowego w zależności od scenariusza użytkowania. Po odłączeniu klawiatury odkrywa się rząd czterech głośników tuż pod wyświetlaczem, które są skierowane bezpośrednio w stronę użytkownika.
Dzięki pionowej konstrukcji gwarantowany jest ulepszony przepływ powietrza, zmniejszający wymiary obudowy bez poświęcenia wydajności. Z swoimi 29,9 mm grubości, ROG Mothership jest zaskakująco smukły jak na dostarczaną moc, co częściowo zawdzięcza obudowie poddanej obróbce mechanicznej typu CNC, która jest precyzyjnie frezowana, aby zapewnić idealne dopasowanie. Wyrzeźbienie wszystkich elementów z bloków aluminiowych zajmuje prawie 20 godzin. W efekcie powstają rzeźbione linie i precyzyjnie uformowane elementy, które odzwierciedlają troskę i dbałość o szczegóły podczas procesu produkcyjnego.
ROG Mothership oferuje opcje wyświetlaczy zarówno dla zapalonych graczy i twórców treści. Ultraszybki panel o rozdzielczości Full HD ze wskaźnikiem odświeżania obrazu 144 Hz i czasem reakcji 3 ms zadowoli graczy, którzy chcą doświadczyć prawdziwej, szybkiej rozgrywki o trzycyfrowej wartości klatek na sekundę. Alternatywna matryca 60 Hz 4K Ultra HD stanowi najlepsze rozwiązanie dla kreatywnych zajęć, z niesamowitą szczegółowością i pełnym pokryciem przestrzeni barw Adobe RGB.

ROG REDEFINE 2019 (2).jpg

W Zephyrus S GX502 króluje wszechstronność

Klawiatura modeli Zephyrus S GX701 i GX531 jest przesunięta do przodu, co pozostawia więcej miejsca na chłodzenie i redukuje temperatury powierzchni na których zazwyczaj spoczywają dłonie, z kolei zupełnie nowy GX502 przyjmuje bardziej tradycyjny układ, który lepiej sprawdza się podczas korzystania z laptopa na kolanach. Jest to jak do tej pory najbardziej wszechstronny model Zephyrus, dostosowany tak, aby spełnić oczekiwania zarówno zapalonych graczy, jak i profesjonalnych twórców treści.
Podparcia dla dłoni skrywają wzmocnienia o strukturze przypominającej plastry miodu, które sprawiają, że obudowa jest sztywniejsza w miejscach, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Proces tworzenia rozpoczyna się od rozpuszczenia stopu magnezu i wykorzystuje kombinację odlewania pod ciśnieniem i obróbki skrawaniem, aby stworzyć wytrzymały element odporny na zginanie. Przyjemny w dotyku materiał wykończeniowy dodaje gładkości, która niweluje pozostawianie odcisków palców i dodaje subtelnego blasku.

Rozszerzone chłodzenie AAS pozwala modelowi wyposażonemu w najlepszą kartę graficzną GeForce RTX 2070 na skalowanie do 1540 MHz przy 115 W i użyciu technologii ROG Boost w trybie Turbo, co oznacza prędkość zegara procesora i moc zwykle zarezerwowane dla pełnowymiarowych laptopów. Zephyrus S GX502 nie tylko nadąża za większym Strix SCAR III, ale również może być wyposażony w jego panel 240 Hz/3 ms. Ekran zatwierdzony przez PANTONE sprawia, że szybkie strzelanki wyglądają znakomicie, gwarantując jednocześnie dokładne odzwierciedlenie kolorów dla twórców treści. Oferowany jedynie przez ROG przełącznik GPU pozwala na przełączanie między NVIDIA G-SYNC dla lepszych wrażeń z gry i Optimus dla dłuższego czasu pracy na baterii.
Urządzenie ma zaledwie 18,9 mm grubości i waży jedynie 2,0 kg, dzięki czemu jest wyjątkowo smukłe i lekkie jak na taki poziomu osiągów. Pomimo kompaktowej obudowy w środku znalazło się miejsce na podwójne dyski SSD M.2, które można skonfigurować w macierzy RAID 0, co maksymalizuje wydajność. Ulepszony dźwięk wykorzystuje przetwornik analogowo-cyfrowy ESS SABER, który redukuje szum i zniekształcenia wyjścia słuchawkowego, umożliwiając uzyskanie dźwięku o wysokiej wierności odtwarzania i szerszym zakresie dynamiki. Natomiast standard Gigabit Wi-Fi zaopatrzony w technologię RangeBoost jest uzupełniany przez gniazdo typu Gigabit Ethernet, aby zaoferować wybór między wygodą sieci bezprzewodowej a wydajnością sieci przewodowej.

ROG REDEFINE 2019 (5).JPG

Złoty środek z Zephyrus M GU502

Podobnie jak Zephyrus S GX502, Zephyrus M GU502 oferuje wyświetlacze 144 Hz oraz 240 Hz zatwierdzone przez PANTONE z czasem reakcji 3 ms. Na wyposażeniu znajdziemy także obsługę ładowania USB-C oraz technologię NVIDIA Optimus, która pozwala osiągnąć laptopowi dłuższą żywotność baterii, gdy znajduje się z dala od źródła zasilania. W testach wewnętrznych akumulator o mocy 76 Wh zapewnił ponad 8 godzin pracy na jednym naładowaniu.
Dzięki możliwości wyposażenia w GPU GeForce RTX 2060 w maksymalnej konfiguracji, dostępna jest wystarczająco duża moc graficzna do osiągnięcia trzycyfrowej liczby klatek na sekundę w popularnych grach. Układ scalony nie wymaga AAS, aby zachować wymagany poziom chłodzenia. Nawet bez niego potężne wentylatory modułu termicznego i cztery radiatory są wystarczająco skuteczne, by taktować procesor graficzny do 1435 MHz przy 90 W z ROG Boost w trybie Turbo.

Mimo braku rozszerzającej się przestrzeni wentylacyjnej, obudowa jest prawie identyczna jak w modelu GX502. Ten sam wzmocniony strukturalnie stop magnezu wykończony miękką w dotyku powierzchnią dodaje klasy. Podświetlanie klawiatury Aura Sync może być spersonalizowane, a opcjonalna personalizacja pojedynczych klawiszy pozwala na niestandardowe konfiguracje, które identyfikują kluczowe klawisze podczas gier i pracy. Reszta specyfikacji jest niemalże identyczna z modelem Zephyrus S włącznie z przetwornikiem analogowo-cyfrowym ESS SABRE, obsługą podwójnych dysków SSD NVMe w macierzy RAID 0 oraz w pełni rozbudowaną gamą portów z dwoma gniazdami wyświetlacza oraz wystarczającą liczbą portów USB do podłączenia myszy, pada i dysku zewnętrznego.
Starannie dobrane funkcje i komponenty sprawiają, że Zephyrus M plasuje się w pobliżu rozwiązań wysokiej klasy przy stanowczo niższej cenie.

Strix – kompromis w standardowych rozmiarach

ROG REDEFINE 2019 (6).JPG

Najnowsze laptopy z serii Strix są dostępne w rozmiarach 15,6 cala (G531) i 17,3 cala (G731) z ultrawąskimi ramkami, które minimalizują przestrzeń zajmowaną przez urządzenia. Te średniej wielkości modele są dostępne w wersjach SCAR III i Hero III zoptymalizowanych szczególnie pod kątem e-sportu wraz z przystępnymi konfiguracjami Strix G, które koncentrują się na podstawowych funkcjach gier.
Zainspirowana współpracą z grupą BMW Designworks, która miała na celu stworzenie wizji przyszłości laptopów gamingowych, nowa seria Strix przyciąga wzrok podniesionymi brzegami, które biegną po grzbiecie laptopa i przez jego podstawę. Nożycowe zawiasy klapy są przesunięte do przodu, zapewniając dodatkowe miejsce z tyłu, a asymetryczne wycięcie pod wyświetlaczem zapobiega zakłócaniu otaczającego przepływu powietrza. Zawiasy chowają się w ramce laptopa po jego zamknięciu, co zmniejsza ich ekspozycję, niwelując możliwość powstania odgłosu trzeszczenia podczas zamykania.
Spersonalizowany styl zapewniony przez podświetlenie Aura Sync może rozświetlić otoczenie dzięki opcjonalnemu paskowi świetlnemu, który otacza przód i boki obudowy. Rzuca on blask pod spód laptopa, pozwalając na ustawienie podświetlonego akcentu wedle własnych preferencji.
Po odwróceniu obudowy zobaczymy standardowe śrubki, które nie wymagają specjalnych narzędzi do demontażu. Znajdują się one w zasięgu ręki, a wraz z mniejszymi haczykami pod obudową, ułatwiają one zdemontowanie dolnego panelu i dostanie się do środka. Otwarcie obudowy ujawnia podwójne gniazda SO-DIMM z obsługą do 32 GB pamięci RAM oraz wnęki na dyski M.2 i wnęki w rozmiarze 2,5 cala zapewniające dużą elastyczność dla wielu różnych specyfikacji pamięci.

Wybierz swojego mistrza e-sportu: Strix SCAR III lub Hero III

Strix SCAR III odzwierciedla inspirację strzelankami poprzez zastosowanie motywu Gunmetal Grey i naniesienie wzoru w kształcie splotu włókna węglowego na wewnętrznej części obudowy, podczas gdy Hero III pokryty czernią Midnight Black ozdobiony został dyskretnym wykończeniem wyciętym na podparciu dłoni. Oba projekty ozdabiają metalowe pokrywy z kontrastującymi powierzchniami, które nadają im bardziej ekskluzywny charakter.
Współpraca z grupą BMW Designworks zainspirowała również nowy klucz ROG Keystone, który doskonale wpasowuje się w obudowę i oferuje bardziej spersonalizowane połączenie z laptopem. To urządzenie z obsługą NFC działa jak fizyczny klucz – włożenie go do portu może zmienić podświetlenie systemu i inne ustawienia w oparciu o profile Armoury Crate i udzielić dostępu do tajnego dysku Shadow Drive, który ukrywa i szyfruje ważne pliki.
Praca z profesjonalnymi zespołami e-sportowymi oraz organizatorami najlepszych turniejów zapewnia wgląd w potrzeby profesjonalnych graczy, którzy coraz częściej wymagają wyświetlaczy 240 Hz. Wyświetlacz o wysokiej częstotliwości odświeżania, w który wyposażony jest SCAR III, zapewnia przewagę nad konkurencją w rozgrywkach na wysokim poziomie, szczególnie w szybkich grach typu FPS. Alternatywna wersja 144 Hz jest wciąż niesamowicie szybka; czas reakcji w standardzie GTG o wartości 3 ms odpowiada panelowi 240 Hz i zapewnia szczególnie wyraźny obraz w ruchu z minimalnym rozmyciem lub duplikowaniem.
Technologia ROG Boost pozwala na osiągnięcie wyników na poziomie 1440 MHz przy 115 W, co pomaga utrzymać wysoką częstotliwość klatek na sekundę. Opcje procesora można rozszerzyć do modelu Core i9-9880H, którego ośmiordzeniowa konstrukcja dodaje mocy przy wielozadaniowości, co może pomóc w grach i strumieniowaniu na tej samej maszynie, a także podczas profesjonalnych zastosowań, takich jak edycja wideo i renderowanie 3D.

Postawienie na podstawy ze Strix G

Strix G to esencja ROG w przystępnej cenie. Jego niepozorna konstrukcja wtapia się w codzienne otoczenie, takie jak sale lekcyjne i kawiarnie, idealnie wpasowując się także w LAN party.
Seria GeForce GTX 16 ma odpowiedni stosunek ceny do wydajności, który wpasowuje się w profil Strix G, wraz z ulepszonym koderem wideo umożliwiającym płynne, wysokiej jakości przechwytywanie obrazu dla streamerów. Strix G dostępny będzie z procesorem Intel Core i7-9750H z sześcioma rdzeniami i 12 wątkami oraz kartą graficzną GeForce GTX 2070 i wyświetlaczem 144 Hz w maksymalnej konfiguracji.
Jest on wyposażony w czterostrefowe podświetlenie Aura Sync dla klawiatury i jest w to samo świetne chłodzenie Strix i wszystkie niezbędne elementy, w tym RangeBoost dla standardu Gigabit Wi-Fi, HDMI 2.0b dla podłączenia monitorów 4K i telewizorów oraz obsługę monitorów G-SYNC za pośrednictwem DisplayPort przez USB-C w modelach z grafiką GeForce RTX.
ROG Strix G, koncentrując się na najważniejszych funkcjach i komponentach które definiują wrażenia z gry, oferuje doskonałą relację cena/osiągi we wszechstronnym laptopie, który może obsługiwać zadania związane z pracą i szkołą pomiędzy sesjami gamingowymi.