Strona głównaAktualnościBlast Rising 3-23 maj

Blast Rising 3-23 maj

Organizatorzy BLAST Rising – BLAST i Fantasyexpo – przedstawiają listę zaproszonych drużyn uczestniczących w rozpoczynającym się 3 maja turnieju. Aż 24 zespoły z 19 różnych krajów otrzymały szansę na walkę o $30.000.

BLAST Rising daje wschodzącym drużynom z całej Europy nie należącym do światowej czołówki szansę do rywalizacji oraz wybicia się na wyżyny.

W ubiegłorocznej edycji BLAST Rising mistrzostwo wywalczył HAVU, które zaledwie rok później należy do ścisłej światowej czołówki – obecnie zajmuje czternaste miejsce w rankingu HLTV. W tym roku turniejowi przyświeca to samo idea – pomóc w rozwoju jak największej ilości zespołów plasujących się między 20, a 100 miejscem tego zestawienia.

Turniej zostanie wyprodukowany przez agencję gamingową Fantasyexpo i jest częścią zaangażowania BLAST w tworzenie zrównoważonego ekosystemu esportowego, który zapewnia możliwości dla szerokiej gamy organizacji – i odzwierciedla próby BLAST Premier, aby zaoferować globalny tor kwalifikacyjny i drogę do głównych wydarzeń w 2021 roku.

Właśnie dlatego organizatorzy podjęli decyzję o poszerzeniu grona uczestników z 16 do 24. Wszystkie zespoły podzielone zostały na sześć grup, wewnątrz których zmierzą się ze sobą według formatu GSL. Łącznie szesnaście zespołów awansuje do play-offów, które zostaną rozegrane według drabinki pojedynczej eliminacji. Warto zaznaczyć, że wszystkie spotkania tego turnieju będą miały charakter best-of-three.

Alexander Lewin, wiceprezes dystrybucji i programowania w BLAST, powiedział: “Jesteśmy zachwyceni, że udało nam się zebrać aż 24 drużyn o 19 różnych narodowościach, które zagrają w BLAST Rising. Aby dać tym drużynom, a przede wszystkim ich kibicom, miejsce do kibicowania, nawiązaliśmy współpracę z “domowymi komentatorami”, którzy będą śledzić poczynania zespołów ze swojego kraju. Cieszymy się z komentatorów z RTP, Zonixx, KRL, Pelajaatcom, Spiffing Brit, The War Room i wielu innych. Angielska transmisja odbędzie się na kanałach twitch.tv/BLASTtv oraz youtube.com/BLASTRising.

Bartosz Wilczek, Head of esports, Fantasyexpo: “Zeszłoroczna edycja BLAST Rising by Fantasyexpo była bardzo udana, ale także mocno edukacyjna dla nas. Zebraliśmy nowe doświadczenie i nie spoczywamy na laurach, tylko stawiamy sobie poprzeczkę jeszcze wyżej. Poszerzyliśmy listę uczestników, a dzięki dużej różnorodności wśród narodowości drużyn i jesteśmy pewni, że dotrzemy do wielu społeczności CS:GO. Mamy solidny i doświadczony zespół odpowiadający za produkcję, komunikację i inne ważne składowe turnieju, dlatego jestem przekonany, że wszystko jest w dobrych rękach i będzie niesamowite show esportowe!

Lista uczestników oraz podział na grupy wyglądają następująco:

BLAST Rising

Grupa A

 1. LDLC OC,
 2. Sangal,
 3. eClub Brugge,
 4. UMX G2A

Grupa B

 1. x-kom AGO,
 2. Sprout,
 3. Galaxy Racer,
 4. Astralis Talent

Grupa C

 1. SKADE,
 2. Young Ninjas,
 3. ALTERNATE aTTaX,
 4. Spirit Academy

Grupa D

 1. Copenhagen Flames,
 2. DBL PONEY,
 3. OFFSET,
 4. Nexus

Grupa E

 1. Sinners,
 2. Apeks,
 3. NAVI Junior,
 4. Budapest Five

Grupa F

 1. Nordavind,
 2. Anonymo,
 3. Finest,
 4. Gorillaz

Harmonogram turnieju wygląda następująco:

 1. Grupa A – 3-4 maja
 2. Grupa B – 5-6 maja
 3. Grupa C – 7-8 maja
 4. Grupa D – 10-11 maja
 5. Grupa E – 12-13 maja
 6. Grupa F – 14-15 maja
 7. Faza knockout – 17 maja
 8. Play-offy – 19-23 maja

Polecamy również artykuły: Druga edycja turnieju BLAST Rising, Oddin współpracuje z BetX przy wprowadzeniu iFrame

Podobne artykuły