Strona głównaAktualnościCS:GO PGE Dywizja Mistrzowska Wisła Kraków Liderem

CS:GO PGE Dywizja Mistrzowska Wisła Kraków Liderem

Zawodnicy Wisły All in! Games Kraków na koniec Rundy Wiosennej zajmują pierwsze miejsce w PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Gracze trenowani przez Mariusza „Loord” Cybulskiego wygrali wszystkie 11 dotychczasowych meczów. Drugie miejsce przypadło drużynie Impression, trzecie Illuminar Gaming, a czwarte MAD DOG’S PACT. To właśnie te zespoły zdobyły przepustkę do eliminacji PGE Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej. 

Runda Wiosenna PGE Dywizji Mistrzowskiej dobiega do końca

Za nami jedenasta seria spotkań PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej w CS:GO. Każda z kolejek, które były rozgrywane od 28 lutego, dostarczyła kibicom sporych emocji. Wystarczy powiedzieć, że aż 22-krotnie w 66 spotkaniach kibice oglądali trzymapowe starcia.Podsumowaniem pierwszej części sezonu była kolejka rozgrywana na LANie i transmitowana podczas organizowanego przez PLE wydarzenia – PLE.GG Gaming Weekend. Ostatnie sześć spotkań zadecydowało o ostatecznym kształcie klasyfikacji generalnej Rundy Wiosennej PGE Dywizji Mistrzowskiej.

Wisła na czele

Bez wątpienia największe wrażenie na kibicach Polskiej Ligi Esportowej zrobili gracze Wisły All in! Games Kraków. Drużyna spod Wawelu wygrała wszystkie jedenaście spotkań, nie tracąc nawet punktu, co dało im łącznie 33 “oczka”. To o 6 więcej od drugiego w tabeli Impression. Tytuł wicelidera dla ekipy Kacpra “darko” Ściery, to przede wszystkim znakomity prognostyk na przyszłość. Stabilna forma w pierwszej części zmagań spowodowała, że w drugiej odsłonie będą bili się o najważniejsze cele.
Podium zamyka jedna ze starszych polskich organizacji esportowych – Illuminar Gaming. Drużyna pod wodzą Tomasza “phr” Wójcika uzyskała w jedenastu meczach 21 punktów – to tyle samo, ile znajdujący się na czwartym miejscu obrońcy tytułu mistrzów Polskiej Ligi Esportowej – ekipa MAD DOG’S PACT. To właśnie te ekipy zmierzą się dziś w kwalifikacjach do PGE Superpucharu PLE, który odbędzie się w lipcu w jednym z nadmorskich kurortów.

PGE

Walka o utrzymanie

Zupełnie inne nastroje panują w ekipach ESCA Gaming, Izako Boars, Arka Gdynia Esports oraz Creative Avez, które zajęły ostatnie cztery miejsca. Te zespoły w Rundzie Jesiennej, startującej w połowie września, będą rywalizować w ramach Grupy Pretendentów PGE Dywizji Mistrzowskiej. Zmierzą się z czterema najlepszymi drużynami PLE Media Expert Cup – serii turniejów, do których zgłosić się może dosłownie każdy. Po dwóch turach zawodów najwyższe lokaty zajmuje ekipa GameAgents, która ma największe szanse na awans. Jednak jesteśmy dopiero w połowie rozgrywek, co oznacza, że szanse na awans do elity mają nawet drużyny, które do tej pory nie brały udziału w rozgrywkach. A jest o co walczyć, bo oprócz awansu do Grupy Pretendentów PGE Dywizji Mistrzowskiej stawką jest także 5000 zł na każdy turniej kwalifikacyjny.

O Polskiej Lidze Esportowej:

Polska Liga Esportowa to czołowy polski organizator rozgrywek esportowych, zajmujący się profesjonalizacją rynku. PLE od kilku lat umacnia swoją pozycję rynkową, wchodząc w silne partnerstwa i wzmacniając sieć sponsoringową. Celem Polskiej Ligi Esportowej jest wspieranie drużyn, dzielenie się swoim know-how oraz promocja esportu. Pod patronatem PLE występują czołowe polskie drużyny esportowe.

Głównymi turniejami, organizowanymi z ramienia Polskiej Ligi Esportowej są rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej, Superpucharu, a od 2022 roku – międzynarodowe zawody Valorant East: United, które odbywają się w 21 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Pula finansowa na sezon 2022 wynosi 1 mln złotych.

Serwis komputerowy Gdynia
Serwis komputerowy Gdynia

Podobne artykuły