Strona głównaAktualnościESPORT NOW Cup kwalifikacje do European Development Championship

ESPORT NOW Cup kwalifikacje do European Development Championship

ESPORT NOW Cup to organizowany przez agencję gamingową Fantasyexpo polski turniej kwalifikacyjny do European Development Championship. W wydarzeniu weźmie udział osiem zespołów z polskiej sceny, które będą walczyć o dwa miejsca w European Development Championship – jedno w fazie Wildcard, drugie w głównych rozgrywkach.

ESPORT NOW Cup odbędzie się w dniach 18-23 maja, lecz poprzedzą go dwie tury otwartych kwalifikacji, do których będzie mogła zapisać się każda polska drużyna, niezależnie od doświadczenia czy stopnia zaawansowania. Łącznie osiem zespołów zagra o dwa miejsca w cyklu European Development Championship – mistrzowie awansują do głównego wydarzenia, zaś wicemistrzowie otrzymają slot w fazie Wildcard.

Faza grupowa ESPORT NOW Cup rozegrana zostanie według tradycyjnego formatu GLS, w którym mecze otwarcia mają charakter best-of-one, zaś wszystkie kolejne mecze będą do dwóch wygranych map. Play-offy zostaną przeprowadzone według drabinki pojedynczej eliminacji.

Zapisy do otwartych kwalifikacji znajdują się na stronie https://freeforall.gg

  • Pierwsza runda, 12-13 maja
  • Druga runda, 15-16 maja

Transmisja z wydarzenia odbędzie się na oficjalnym kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv.

European Development Championship to cykl pięciu turniejów, w którym łącznie do wygrania jest $150.000. Uczestnicy pierwszych trzech edycji mieścili się w przedziale od 20 do 100 miejsca rankingu HLTV. Właśnie dlatego EDC stanowi doskonałą okazję do zdobywania doświadczenia na arenie międzynarodowej, a dzięki turniejowi ESPORT NOW Cup możemy mieć pewność, że na liście uczestników pojawi się przynajmniej jedna rodzima drużyna. Faza Wildcard EDC zostanie rozegrana w dniach 27-30 maja, zaś główne wydarzenie odbędzie się 8-27 czerwca.

Polecamy również Oddin współpracuje z BetX przy wprowadzeniu iFrame

Podobne artykuły