ESPORT NOW Cup kwalifikacje do European Development Championship

Esport Now Cup

ESPORT NOW Cup to organizowany przez agencję gamingową Fantasyexpo polski turniej kwalifikacyjny do European Development Championship. W wydarzeniu weźmie udział osiem zespołów z polskiej sceny, które będą walczyć o dwa miejsca w European Development Championship – jedno w fazie Wildcard, drugie w głównych rozgrywkach.

ESPORT NOW Cup odbędzie się w dniach 18-23 maja, lecz poprzedzą go dwie tury otwartych kwalifikacji, do których będzie mogła zapisać się każda polska drużyna, niezależnie od doświadczenia czy stopnia zaawansowania. Łącznie osiem zespołów zagra o dwa miejsca w cyklu European Development Championship – mistrzowie awansują do głównego wydarzenia, zaś wicemistrzowie otrzymają slot w fazie Wildcard.

Faza grupowa ESPORT NOW Cup rozegrana zostanie według tradycyjnego formatu GLS, w którym mecze otwarcia mają charakter best-of-one, zaś wszystkie kolejne mecze będą do dwóch wygranych map. Play-offy zostaną przeprowadzone według drabinki pojedynczej eliminacji.

Zapisy do otwartych kwalifikacji znajdują się na stronie https://freeforall.gg

  • Pierwsza runda, 12-13 maja
  • Druga runda, 15-16 maja

Transmisja z wydarzenia odbędzie się na oficjalnym kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv.

European Development Championship to cykl pięciu turniejów, w którym łącznie do wygrania jest $150.000. Uczestnicy pierwszych trzech edycji mieścili się w przedziale od 20 do 100 miejsca rankingu HLTV. Właśnie dlatego EDC stanowi doskonałą okazję do zdobywania doświadczenia na arenie międzynarodowej, a dzięki turniejowi ESPORT NOW Cup możemy mieć pewność, że na liście uczestników pojawi się przynajmniej jedna rodzima drużyna. Faza Wildcard EDC zostanie rozegrana w dniach 27-30 maja, zaś główne wydarzenie odbędzie się 8-27 czerwca.

Polecamy również Oddin współpracuje z BetX przy wprowadzeniu iFrame