Strona głównaAktualnościLogitech Sync - nowości

Logitech Sync – nowości

Od teraz oprogramowanie Logitech Sync będzie współpracować z kamerami internetowymi, zestawami słuchawkowymi i stacją dokującą Logi Dock. Zmiana zapewni kompleksowe rozwiązanie do zarządzania urządzeniami, które obejmuje biura domowe i osobiste miejsca pracy. Co to oznacza dla pracujących w trybie mieszanym?

We wtorek, 18 stycznia, firma Logitech poinformowała o znaczącej aktualizacji platformy Sync do zarządzania urządzeniami, stworzonej z myślą o pracujących w trybie hybrydowym. Platforma Sync obsługuje teraz osobiste urządzenia do współpracy, takie jak kamery internetowe, zestawy słuchawkowe i stacje dokujące, ułatwiając informatykom zarządzanie salami konferencyjnymi i stacjami roboczymi za pomocą jednego interfejsu opartego na chmurze.
Logitech Sync

Logitech SyncPonad połowa wszystkich pracowników know-how (pracowników wiedzy) na świecie pracuje zdalnie, a większość z nich (83%) preferuje hybrydowy system pracy w najbliższej przyszłości [1;2]. Chociaż praca hybrydowa jest korzystna ze względu na dużą satysfakcję i produktywności pracowników, niesie ze sobą szereg wyzwań dla specjalistów IT. I tak na przykład widoczny jest wzrost liczby zgłoszeń o pomoc do działów help desk. Dodatkową trudnością jest konieczność odpowiedniego wyposażenia pracowników do współpracy zdalnej czy rozbieżności pomiędzy zarządzaniem i utrzymaniem sprawności działania urządzeń w biurze i tych wykorzystywanych w domu w celach służbowych.

Praca zdalna i narzędzia współpracy na wiele sposobów uratowały globalną gospodarkę i pozwoliły nam wszystkim zachować produktywność w czasie pandemii. Stworzyły również ogromny problem zwłaszcza teraz, gdy setki milionów ludzi pracują z domu, a zespoły IT mają ograniczony lub żaden wgląd w problemy techniczne i sposoby ich rozwiązywania. To jest potencjalny kryzys wydajności, a Logitech Sync rozwiązuje ten krytyczny problem, rozszerzając możliwości wglądu działu IT w to, co dzieje się w urządzeniach biurowych i tych używanych w domowym biurze lub w dowolnym miejscu, gdzie pracujemy. To zupełnie nowa szansa w rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez pracowników i analiz, dzięki którym nasze organizacje będą prężniej działać i rozwijać się

– mówi Scott Wharton, dyrektor generalny i wiceprezes firmy Logitech Video Collaboration.Dział IT może w prosty sposób masowo zarejestrować całą flotę stacji roboczych za pomocą oprogramowania Logi Tune, przy jednoczesnym wglądzie w stan urządzeń. Dzięki temu umożliwia użytkownikom końcowym personalizację kamer internetowych, zestawów słuchawkowych i stacji Logi Dock.
Za pomocą pojedynczej platformy internetowej menedżerowie IT mogą przesyłać aktualizacje oprogramowania sprzętowego i włączać nowe funkcje do tysięcy sal konferencyjnych i milionów osobistych urządzeń. Redukuje to tym samym potencjalne problemy, zanim staną się one zgłoszeniami usterek i spowodują zatrzymanie produktywności. Aplikacja Sync działa na najpopularniejszych platformach współpracy w chmurze, takich jak Microsoft Teams, Zoom i Google Meet. Co jest bardzo istotne, ponieważ zespoły IT zyskują wgląd we wszystkie urządzenia organizacji, niezależnie od tego, z jakiej platformy korzystają.
Logitech Sync

Logitech SyncSync dostarcza również cennych informacji, takich jak dostępność sal konferencyjnych. Analiza informacji ma pomóc menedżerom IT w podejmowaniu krytycznych decyzji opartych na danych. W miarę jak firmy zmieniają swoje przestrzenie biurowe, dane analityczne dostarczają niecodzienną szansę na określenie potrzeb organizacji i pracowników. Za ich pomocą można sprawdzić, czy pomieszczenia powinny być przeprojektowane tak, żeby bardziej sprzyjały współpracy – zmniejszyć dużą przestrzeń do kilkuosobowych huddle-roomów, czy też – w przypadku niektórych sal konferencyjnych – całkowicie zrezygnować takiej przestrzeni w biurze.
Cena i dostępność
Nowe funkcje zarządzania urządzeniami do współpracy osobistej w Sync są dostępne jako publiczna wersja beta na całym świecie i są bezpłatne dla klientów. Poproś o wcześniejszy dostęp do stopniowego wdrażania za pośrednictwem portalu Sync.


O Logitech

Firma Logitech projektuje produkty, które zajmują codzienne miejsce w życiu ludzi, łącząc ich z cyfrowymi doznaniami, na których im zależy. Prawie 40 lat temu firma Logitech zaczęła łączyć ludzi za pomocą komputerów. Obecnie jest to firma działająca pod wieloma markami, projektująca produkty, które łączą ludzi dzięki muzyce, grom, wideo i komputerom. Celem firmy Logitech w zakresie współpracy wideo jest udostępnienie spotkań wideo każdej firmie i każdej osobie, bez utraty jakości. Chcemy udostępnić wideo w każdej sali konferencyjnej, w każdym miejscu pracy i w każdym domu. Więcej informacji na temat produktów firmy Logitech do współpracy wideo można znaleźć w witrynie www.logitech.com/vc, firmowym blogu lub na stronie @LogitechVC.

Serwis komputerów, laptopów, usługi informatyczne

Mar-Pack Wytwórnia opakowań z folii, Maszyny

Podobne artykuły