Strona głównaAktualnościLogitech wprowadza RightSight 2

Logitech wprowadza RightSight 2

RightSight to oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji stosowane w urządzeniach Rally Bar i Rally Bar Mini. Wykorzystuje ono unikalny system dwóch kamer, aby tworzyć bardziej angażujące spotkania online. W nowej wersji, która w tym tygodniu trafiła do urządzeń, pozwala na obserwowanie całego pomieszczenia, jak i aktualnie przemawiającej osoby.

Logitech kontynuuje rozwój rozwiązań i technologii przeznaczonych do usprawniania komunikacji w zespołach korzystających z wideokonferencji. Zaprezentowana nowa wersja technologii RightSight 2, to kolejny krok w tworzeniu kompleksowych możliwości uczestnictwa w rozmowach online, które mają odwzorowywać spotkania w taki sposób, jakby odbywały się twarzą w twarz. Za sprawą tego oprogramowania, podczas połączenia wideo na ekranach pokazuje się jednocześnie widok z bliska na pojedynczego mówcę oraz podgląd na całą salę konferencyjną. Korzystając z technologii automatycznego kadrowania RightSight 2, uczestnicy znajdujący się po drugiej stronie kamery mogą obserwować osobę wypowiadającą się, a równocześnie widzieć co robi reszta uczestników, nadając tym samym spotkaniu bardziej realistyczny charakter. Wprowadzone zmiany sprawiają, że użytkownicy zyskują szerszy kontekst spotkania — widzą bowiem reakcje rozmówców czy gestykulację.

Pracownicy, którzy biorą udział w spotkaniach odbywających się w sposób zdalny, często ubolewają, że nie czują pełnego doświadczenia rozmowy. Umykają im istotne interakcje czy możliwość obserwowania całego pomieszczenia. Przez to mogą mieć trudności w nadążaniu za przebiegiem spotkania. RightSight 2 to jeden z elementów, dzięki któremu tworzymy takie środowisko spotkań, aby pracujący zdalnie mogli współpracować ze swoimi współpracownikami z sali konferencyjnej na równych prawach, bez względu na lokalizację

– powiedział Scott Wharton, dyrektor generalny i wiceprezes działu Logitech Video Collaboration.RightSight 2 łączy inteligentne audio i wideo do wykrywania osób w pomieszczeniu i zlokalizowania ich głosów. Speaker View to nowy tryb, który wykorzystuje oba obiektywy zastosowane w Rally Bar i Rally Bar Mini do wyświetlania obrazu w trybie picture-in-picture (obraz w obrazie). Pozwala to stronie zdalnej zobaczyć aktualnie przemawiającą osobę oraz pozostałych uczestników spotkania znajdujących się w sali. Funkcja kadrowania za pomocą głównej kamery jest w pełni automatyczna. Obiektyw kamery samodzielnie przesunie się na inną osobę, która rozpocznie wypowiedź. Natomiast szerokokątny wizjer AI Viewfinder obejmuje obraz z całego pomieszczenia, dzięki czemu uczestniczący w spotkaniu online mogą zobaczyć i usłyszeć wyraźnie wszystkich uczestników rozmowy będących w sali. Administratorzy IT mają pełną swobodę w przełączaniu trybów Speaker View i Group View, tak aby w najlepszy sposób dostosować pracę kamery do indywidualnych potrzeb swoich zespołów.
Tryb Speaker View jest kompatybilny ze wszystkimi platformami partnerskimi do współpracy wideokonferencji, a zespoły IT mogą mieć pewność, że ekosystem Logitech dostosuje się do zmieniających się potrzeb hybrydowego środowiska pracy. Funkcja będzie działać w trybie picture-in-picture w pokojach Microsoft Teams Rooms w systemach Android i Windows oraz będzie płynnie się integrować z technologią wielostrumieniową Zoom Rooms, która wyświetla każdego mówcę oraz pokazuje obraz na oddzielnych oknach.


Cena i dostępność


Funkcja Speaker View RightSight 2 jest już dostępna globalnie za darmo jako wersja publiczna beta systemu CollabOS 1.5 dla Rally Bar i Rally Bar Mini. Użytkownicy mogą zaktualizować swoje urządzenia za pomocą oprogramowania do zarządzania sprzętem Logitech Sync lub za pośrednictwem platform partnerskich, takich jak Zoom Device Management i Teams Admin Center.

O Logitech

Firma Logitech projektuje produkty, które zajmują codzienne miejsce w życiu ludzi, łącząc ich z cyfrowymi doznaniami, na których im zależy. Prawie 40 lat temu firma Logitech zaczęła łączyć ludzi za pomocą komputerów. Obecnie jest to firma działająca pod wieloma markami, projektująca produkty, które łączą ludzi dzięki muzyce, grom, wideo i komputerom. Celem firmy Logitech w zakresie współpracy wideo jest udostępnienie spotkań wideo każdej firmie i każdej osobie, bez utraty jakości. Chcemy udostępnić wideo w każdej sali konferencyjnej, w każdym miejscu pracy i w każdym domu. Więcej informacji na temat produktów firmy Logitech do współpracy wideo można znaleźć w witrynie www.logitech.com/vc, firmowym blogu lub na stronie @LogitechVC.

Mar-Pack Wytwórnia opakowań z folii, Maszyny

Podobne artykuły