Strona głównaAktualnościNowa kamera Logitech Sight AI do zdalnych spotkań

Nowa kamera Logitech Sight AI do zdalnych spotkań

Logitech Sight AI – system wielu kamer opartych na sztucznej inteligencji pozwala zdalnym uczestnikom spotkania poczuć się jak przy stole konferencyjnym.

Lozanna, Szwajcaria i Newark, Kalifornia – 5 października 2022 r. – Firma Logitech zaprezentowała dziś Logitech Sight, kamerę opartą na sztucznej inteligencji, która współpracuje z wideobarami Rally Bar lub Rally Bar Mini. Zamontowana na blacie stołu kamera Sight w inteligentny sposób uchwyci każdą perspektywę uczestników spotkania i umożliwi obserwację rozmowy nawet w trakcie poruszania się przez nich po sali konferencyjnej. W dzisiejszym środowisku pracy hybrydowej, w którym 43% pracujących zdalnie twierdzi, że nie czują się włączeni w proces decyzyjny,* Logitech Sight pomaga rozwiązać problem rozbieżności między zespołami hybrydowymi, zapewniając pracownikom zdalnym wrażenie zasiadania “przy stole” podczas spotkań online z kolegami z biura.

Nie pracujemy już wszyscy z domu, gdzie w większości mieliśmy takie same warunki do przeprowadzania spotkań online, jak to miało miejsce w okresie szczytu pandemii. W hybrydowym świecie pracy połączenie pracowników stacjonarnych i zdalnych to większe wyzwanie dla zapewnienia wszystkim równych doświadczeń

– powiedział Scott Wharton, dyrektor generalny Logitech Video Collaboration.

Logitech Sight, używany razem z Rally Bar lub Rally Bar Mini, wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby rozwiązać ten problem za pomocą używania wielu kątów kamery i inteligentnego kierowania obrazu, dzięki czemu zdalni uczestnicy mogą poczuć się, tak jakby uczestniczyli w spotkaniu stacjonarnie. Nasi klienci powiedzieli nam, że jest to jeden z największych problemów związanych z pracą hybrydową, który należy rozwiązać, aby “powrót do biura” gwarantował efektywniejszą współpracę zespołową. Opierając się na latach badań i wcześniejszych opiniach klientów wierzymy, że rozwikłaliśmy krytyczny problem, z którym borykają się organizacje każdej wielkości

– dodaje Wharton.

Logitech Sight to najnowsze urządzenie z serii innowacji mających na celu wyrównanie szans wszystkich pracowników, niezależnie od tego, czy decydują się na pracę w biurze, domu, czy gdziekolwiek indziej. Na tym polega projekt Logitech “Nowa Logika Pracy”, czyli tworzenia rozwiązań technologicznych dla wszystkich ludzi wykonujących swoje obowiązki w dowolnych przestrzeniach i miejscach.

Zasilana sztuczną inteligencją kamera Logitech Sight zapewnia dodatkową perspektywę do spotkań ze stroną zdalną. Rozszerza obraz, zapewniając nową perspektywę kamery, a także dostarcza szersze spektrum dźwięku. Całość stanowi idealne uzupełnienie dla Rally Bar lub Rally Bar Mini zamontowanej z przodu sali. Dzięki dwóm kamerom 4K i siedmiu mikrofonom, Sight rejestruje rozmowy i komunikaty niewerbalne w sposób naturalny. Tym samym zwiększając udział i zaangażowanie pracowników, jak i pomagając zdalnym uczestnikom poczuć się tak, jakby rzeczywiście siedzieli przy stole. Niedługo po wprowadzeniu na rynek, Sight umożliwi za pomocą technologii RightSight korzystanie z funkcji Smart Switching. To właśnie za jej pośrednictwem sztuczna inteligencja urządzenia wybiera najlepszy widok z kamery na blacie lub z tej w przedniej części pomieszczenia. Następnie intuicyjnie przełącza się między widokami z kamery w interakcjach z osobami, co pozwala śledzić rozmowy w sposób naturalny.

Integrując wiodące platformy wideokonferencyjne, jak Teams, Zoom czy Meet – Sight wspiera łatwe w obsłudze funkcje, przydatne w środowisku hybrydowym, takie jak Zoom Smart Gallery czy dynamiczny podgląd w Microsoft Teams. Kompatybilność z popularnymi oprogramowaniami daje również zespołom IT pewność, że ich technologia inteligentnych pomieszczeń będzie nadal spełniać zmieniające się potrzeby osób pracujących hybrydowo.

Urządzenie Logitech Sight jest łatwe w instalacji dzięki dołączonym uchwytom i zintegrowanemu zarządzaniu kablami – co ma kluczowe znaczenie dla zespołów IT, które muszą wyposażyć przestrzenie do współpracy w uniwersalny i łatwy sposób. Zarządzanie kamerą jest proste dzięki Logitech Sync, bezpłatnemu oprogramowaniu, które umożliwia monitorowanie, aktualizowanie i rozwiązywanie problemów z poziomu interfejsu opartego na chmurze. Logitech Sight jest zgodny z Rally Bar i Rally Bar Mini, dlatego też zespoły IT mogą bez obaw wdrażać tę nową technologię z posiadanymi już urządzeniami z rodziny Rally.

Sight nie tylko ulepsza technologię RightSight 2 Speaker View, ale współpracuje z urządzeniami Logitech Scribe, Rally Bar i Rally Bar Mini, pomagając rozwiązać jedno z najbardziej wymagających wyzwań w hybrydowym środowisku pracy: sprawić, by spotkania były bardziej satysfakcjonujące dla wszystkich uczestników.

Podejście do zrównoważonego rozwoju

Firma Logitech jest zaangażowana w tworzenie bardziej sprawiedliwego i przyjaznego dla klimatu świata poprzez aktywne działania mające na celu zmniejszenie wpływu na środowisko.

Cena i dostępność

Logitech Sight będzie dostępny w połowie 2023 roku z ceną detaliczną wynoszącą 1999 dolarów. Dlatego urządzenia Logitech Sight będą częściowo wykonywane z materiałów o mniejszym wpływie na środowisko, takich jak tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu i niskoemisyjne aluminium, jeśli to możliwe, oraz będą dostarczane w opakowaniach pochodzących z odpowiedzialnych źródeł.

2022 Microsoft Work Trend Index Annual Report: Great Expectations: Making Hybrid Work Work

O Logitech

Firma Logitech projektuje produkty, które zajmują codzienne miejsce w życiu ludzi, łącząc ich z cyfrowymi doznaniami, na których im zależy. Prawie 40 lat temu firma Logitech zaczęła łączyć ludzi za pomocą komputerów. Obecnie jest to firma działająca pod wieloma markami, projektująca produkty, które łączą ludzi dzięki muzyce, grom, wideo i komputerom. Celem firmy Logitech w zakresie współpracy wideo jest udostępnienie spotkań wideo każdej firmie i każdej osobie, bez utraty jakości. Chcemy udostępnić wideo w każdej sali konferencyjnej, w każdym miejscu pracy i w każdym domu. Więcej informacji na temat produktów firmy Logitech do współpracy wideo można znaleźć w witrynie www.logitech.com/vc.

Serwis komputerowy Gdynia

Podobne artykuły