Strona głównaAktualnościPolska Liga Esportowa drogą do turniejów BLAST!

Polska Liga Esportowa drogą do turniejów BLAST!

Polska Liga Esportowa zapewnia nie tylko pulę finansową wynoszącą ponad milion złotych w ramach swoich rozgrywek w 2022 roku. Udział w zmaganiach to również szansa na grę w międzynarodowych, prestiżowych rozgrywkach BLAST Premier. Już jutro ruszają wewnętrzne kwalifikacje do tych zawodów dla drużyn grających w PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej.

Prosto do gwiazd

Rozgrywki Polskiej Ligi Esportowej jako jedyne w naszym kraju zapewniają możliwość przedostania się do prestiżowego turnieju BLAST Premier. To dla polskich organizacji szansa, by zaistnieć na scenie międzynarodowej i powalczyć w jednym z najbardziej rozpoznawalnych turniejów w kalendarzu Counter-Strike: Global Offensive.

BLAST na całym świecie przyciąga zainteresowanie milionów kibiców. Dzięki Polskiej Lidze Esportowej drużyny z naszego kraju będą mogły zaistnieć w tym ważnym dla wszystkich graczy turnieju. W zamkniętych kwalifikacjach do BLAST Premier Spring Showdown 2022 Europe znajduje się już formacja MAD DOG’S PACT, która wygrała rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE w sezonie Jesień 2021 i tym samym zapewniła sobie slot w kwalifikacjach. Wkrótce dołączy do nich kolejna polska drużyna z szansami na międzynarodowy sukces.

Droga do elity rozpocznie się w środę

We wtorek 22 marca, drużyny będą mogły powalczyć o dołączenie do MAD DOG’S PACT. W kwalifikacjach stanie większość formacji biorących udział w PGE Dywizji Mistrzowskiej PLE. Dodatkowo zaproszone zostały dwie drużyny, które w przeszłości były już związane z Polską Ligą Esportową: Dr Pepper i Forsaken. Stawką jest pojawienie się w zamkniętych kwalifikacjach FantasyExpo EU Champions Spring 2022 – BLAST Premier.

Drużyny, które dołączą do MAD DOG’S PACT, będą mogły się zmierzyć z uznanymi markami w Europie, takimi jak Fnatic czy Sprout. Ujawnienie pełnego harmonogramu turnieju i 6 przeciwników polskich ekip odbędzie się 23 marca.

Polska Liga Esportowa toruje drogę do rozwoju polskim formacjom, także poza granicami naszego kraju. Naszym celem jest profesjonalizacja rodzimego esportu, dlatego oprócz puli finansowej chcemy dawać szanse drużynom na rywalizację z najlepszymi. FantasyExpo EU Champions Spring 2022 – BLAST Premier to dobra okazja do zmierzenia się z czołowymi teamami z Europy, co na pewno zaprocentuje w przyszłości – mówi Adam Gil, Head of Esports Polskiej Ligi Esportowej.

Transmisja z kwalifikacji na kanale Twitch PLE_GG rozpocznie się we wtorek 22 marca o 19:00.

O Polskiej Lidze Esportowej:

Polska Liga Esportowa to czołowy polski organizator rozgrywek esportowych, zajmujący się profesjonalizacją rynku. PLE od kilku lat umacnia swoją pozycję rynkową, wchodząc w silne partnerstwa i wzmacniając sieć sponsoringową. Celem Polskiej Ligi Esportowej jest wspieranie drużyn, dzielenie się swoim know-how oraz promocja esportu. Pod patronatem PLE występują czołowe polskie drużyny esportowe.

Głównymi turniejami, organizowanymi z ramienia Polskiej Ligi Esportowej są rozgrywki PGE Dywizji Mistrzowskiej, Superpucharu, a od 2022 roku – międzynarodowe zawody Valorant East: United, które odbędą się w 21 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Pula finansowa na sezon 2022 wynosi 1 mln złotych.

Serwis komputerów, laptopów, usługi informatyczne.

Podobne artykuły