Strona głównaACERPredator zaprasza na pokaz First Dwarf na PGA

Predator zaprasza na pokaz First Dwarf na PGA

Jak wygląda życie samotnego krasnoluda-zwiadowcy, który na rozerwanej na strzępy planecie szuka nowego domu dla swojego ludu? Tego dowiedzą się wszyscy, którzy już za dwa tygodnie pojawią się na Poznań Game Arena! Po ciepłym przyjęciu na amerykańskim IGN, zrealizowana przez polskie studio Star Drifters gra First Dwarf po raz pierwszy zostanie zaprezentowana w Europie. Pokaz odbędzie się na gamingowych komputerach marki Predator.

First Dwarf to gra action-RPG z otwartym światem, która zawiera elementy budowania bazy. Wcielamy się w niej w tytułowego Pierwszego Krasnoluda o imieniu Tru, który za pomocą mecha napędzanego magią szuka nowego domu dla swoich ziomków. Aby tego dokonać będzie musiał wśród pozornie dziewiczych pól na unoszących się w powietrzu wyspach stworzyć nową kolonię. Oznacza to jednak, że zmierzy się też z różnymi zagrożeniami i wyzwaniami oraz własną historią.

Krasnoludzki mech i smok

Twórcy ze studia Star Drifters szykują w swojej nowej grze wiele atrakcji. Mech, którym kierujemy, będzie można ulepszać wraz z rozwojem gry o różne dodatkowe funkcje, co da nam większe pole działania. Co ważne, wraz z rozwojem gry będziemy mogli skorzystać z pomocy naszego małego, skrzydlatego przyjaciela, którym jest… smok Ragn. Może i nie będzie reagował na słowo “dracarys”, ale z pewnością będzie dla nas dużym wsparciem.

Gra została zbudowana na Unreal Engine 5. Natomiast styl grafiki jest stylizowany w bardziej bajecznej stylizacji, przenosząc nas dzięki temu do magicznej krainy, w której dzieje się akcja. First Dwarf trafi na PC, Xbox Series X/S, PS5 i Switch w 2024 roku.

Predator wspiera polski gamedev

Ta ambitna produkcja zostanie zaprezentowana w Poznaniu na komputerach marki Predator. To efekt współpracy Acer Polska, producenta tej marki, ze Star Drifters. Wcześniej obie firmy współpracowały już podczas podobnej prezentacji gry First Dwarf w USA.

W Poznaniu odwiedzający będą mogli zobaczyć ten tytuł na laptopach Predator Helios 300. Te laptopy w najmocniejszych specyfikacjach można już w Polsce kupić z wydajnymi procesorami 12. generacji. Helios 300, który pojawi się podczas prezentacji First Dwarf, pokaże z kolei moc kart graficznych GeForce RTX z serii 30xx. Dzięki temu, gra będzie oferować najwyższy poziom wrażeń wizualnych i jakość rozrywki.

Co jeszcze na stoisku Star Drifters?

First Dwarf to nie jedyna gra, w którą polskie studio zaprezentuje w Poznaniu. Poza tym producent pokaże także:

  • BrewPub Simulator (pierwszy na świecie pokaz wersji demo), w którym otwieramy swój własny browar.
  • Lumentcraft –  gra akcji top-down z elementami tower defense. W grze eksplorujemy podziemia, drążąc tunele i pomieszczenia.
  • Scorchlands – buduj i zarządzaj kolonią używając magii.

O marce Predator

Predator to należąca do firmy Acer marka dla graczy, obejmująca pełną gamę sprzętu najwyższej jakości, zaprojektowanego z myślą o najbardziej wymagających i zaangażowanych fanach gier. Marka Predator jest obecna na rynku od 2015 r. i wyróżnia się na tle konkurencji swoim wizerunkiem, sposobem komunikacji i doskonałą jakością produktów. W skład portfolio produktowego marki Predator wchodzą komputery stacjonarne, notebooki, monitory oraz fotele dla profesjonalnych graczy. Predator jest oficjalnym partnerem turniejów esportowych Intel Extreme Masters, dostarcza również sprzęt podczas rozgrywek Major w grze Rainbow Six.

O firmie Acer

Założony w 1976 roku Acer jest firmą zajmującą się sprzętem, oprogramowaniem i usługami, badaniami, projektowaniem, sprzedażą marketingową i wsparciem innowacyjnych produktów, które poprawiają jakość życia ludzi. Oferta produktów Acer obejmuje komputery osobiste, wyświetlacze, projektory, serwery, tablety, smartfony i akcesoria do ich przenoszenia. Opracowuje również rozwiązania chmurowe, aby połączyć Internet rzeczy. Firma Acer obchodziła 40. rocznicę powstania w 2016 roku i jest jedną z 5 największych na świecie firm zajmujących się komputerami. Zatrudnia 7 000 osób na całym świecie i jest obecna w ponad 160 krajach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.acer.com.

Serwis komputerowy Gdynia

Podobne artykuły