Strona głównaAktualnościRecenzja IEM Cologne 2022

Recenzja IEM Cologne 2022

IEM Cologne 2022 to turniej, w którym 24 drużyny z Europy, WNP, Oceanii, Chin, Ameryki Północnej i Południowej walczą przez dwa tygodnie w CS: GO o możliwość podniesienia trofeum nad głową, a także opuszczenia Kolonii z imponującymi nagrodami po wygraniu turnieju. Główny etap konkursu trwa od 7 do 17 lipca. W tym czasie 16 drużyn zdecyduje między sobą, kto z całkowitej puli nagród zbierze pół miliona dolarów, a także zakończy rok pozytywnie.

Recenzja drużyn

Dla niektórych graczy wycieczka do Kolonii będzie pierwszą w historii, ale są też doświadczeni strzelcy, którzy zdobyli już tu trofeum i podbili serca fanów.

Klan FaZe

Klan-FaZe

Jeden z głównych faworytów i obecny TOP-1 świata, który wygrał ostatni Major w Belgii. W składzie nie ma zmian, było dużo czasu na przygotowanie się i oderwanie od napiętego rozkładu lotów. Jedyne, co budzi w nich wątpliwości, to spadek ostatnich wydarzeń. Świadczą o tym najnowsze wyniki, a dokładniej eliminacja z ćwierćfinału turnieju w Dallas, a następnie z tego samego etapu na finałach BLAST Premier Spring. A ostatnio całkowicie przegrali w finale z BIG na Roobet Cup.

Natus Vincere

Natus-Vincere

Zespół, który również twierdzi, że jest mistrzem. Po wszystkich wpływających na nich czynnikach zewnętrznych, a także zmianach wewnątrz, wciąż udaje im się wrócić na swój dawny piedestał. Graczy czują się lepiej w wywiadzie, a ich osiągnięcia ponownie poszły w górę.

Mówimy o ekstremalnym zwycięstwie w Lizbonie, gdzie zadebiutowali z Wiktorem „⁠sdy⁠” Orudzhevem, który zastąpił Kirilla „⁠Boombl4⁠” Michajłowa. Znowu zaczęli pokonywać wszystkich, by wnosić złoto do swojej organizacji. Teraz pojawia się nawet pytanie o tym czy potrafi Wiktor zostać pełnoprawnym członkiem drużyny.

ENCE

Mniej wyraźny pretendent do pucharu, który generalnie ma również doskonałe możliwości. Ten rok okazał się dla nich więcej niż udany, w końcu zdążyli wejść do pierwszej trójki. Podobnie jak dawni Europejczycy, teraz doświadczają trudności, ale mieli wystarczająco dużo czasu na naprawienie błędów i rehabilitację.

Cloud9

Cloud9

Po trofeum na IEM Dallas nie mieli oficjalnych spotkań. Dlatego trudno jest dokładnie ocenić i nazwać ich możliwości. Po wydarzeniu w Ameryce wielu ponownie w nich uwierzyło, ale trzeba spojrzeć na odległość i jak będą mogli się w niej sprawdzić.

W ogóle po podpisaniu ich przez Cloud9 czynniki z zewnątrz również przestały im przeszkadzać i wpływać na nich. Potem pokonali wszystkich z pierwszej dziesiątki światowego rankingu, z wyjątkiem NaVi.

G2

G2

Stopniowo rozwijać się po całkowitej restrukturyzacji zespołu. Wyniki z fatalnych zbliżają się do ideału, bo na dwóch ostatnich imprezach udało im się dojść do półfinału. Istnieje więcej interakcji, które mogą pomóc, jeśli ich gwiazdy nie będą mogli grać na maksa.

Ninjas in Pyjamas

Szwedzi też potrzebują jeszcze czasu. Zastępując jednego wykonawcę, musieli całkowicie zmienić role. Doszło nawet do tego, że Patrick „es3tag” Hansen jest teraz ich snajperem, a gra jest często budowana wokół Ludviga „⁠Brollana⁠” Brolina.

To prawda, że ​​mają wielkie plany na tę piątkę. Poinformowali o tym nawet ich wyżsi urzędnicy, a także trener. Dlatego realizacja tych ambicji będzie dla nich całkiem realna. Co więcej, NiP są ekspertami w podawaniu grup, prawie zawsze można ich zobaczyć w play-offach. Poza tym, wygrana w Dubaju wyraźnie doda pewności siebie.

FURIA

FURIA

Brazylijczycy, jak zawsze, pozostaną tajemnicą. Nigdy nie zrozumiesz, czy mają kolejną stagnację, czy pamiętają swoją moc. Zawsze należy ich traktować z ostrożnością, ponieważ na imprezach tej rangi dość często zaskakują. Chociaż ostatnie występy są wątpliwe.

Kto wygra i gdzie obstawiać mecze IEM Cologne 2022?

Przypominamy, że połowa dotarła tu z rundy wstępnej, a reszta otrzymała zaproszenia bezpośrednio. To mistrzostwo jest jednym z największych w ESL Pro Tour, jednym z największych torów e-sportowych w CS:GO. Play-offy zostaną rozegrane przed publicznością na żywo na scenie Lanxess Arena w Kolonii w Niemczech, a fani będą mogli osobiście obejrzeć gry. Większość legalnych stron bukmacherskich, takich jak ggbetpl.com, oferuje nie tylko zakłady na nadchodzące gry, ale dla większej wygody podaje ich harmonogram i podsumowujące statystyki. Według ekspertów z firmy bukmacherskiej GGBet głównym pretendentem do zwycięstwa jest FaZe. Drużyna wygrała ostatniego Majora w Antwerpii i prowadzi w rankingu HLTV. Głównymi konkurentami są ENCE (3-4 miejsce w Majora i zwycięstwo w Blast Premier Spring Europe) oraz Cloud9 (zwycięstwo w IEM Dallas 2022).

Podobne artykuły