Zawody IEM KatowiceWCS Winter oraz GSL trwają w najlepsze, ale my z przyjemnością dzielimy się z wami naszymi planami na rok 2019 dla rozgrywek StarCraft II World Championship Series (WCS). Oto grafika przedstawiająca ekosystem e-sportowy gry:

WCS_2019_Announcement_Inline.jpg

Rozgrywki WCS 2019 przypominać będą zeszłoroczną edycję z kilkoma znaczącymi zmianami. WCS Winter to nasze pierwsze w tym roku wydarzenie z cyklu Circuit, po którym nastąpią WCS Spring, Summer i Fall. Punkty WCS będą przyznawane na tych zawodach oraz na WCS Korea (Global StarCraft League) i dwóch globalnych turniejach – IEM Katowice i GSL kontra reszta świata. Zwieńczeniem wszystkich powyższych zawodów będą światowe finały WCS pod koniec roku. Aby dowiedzieć się więcej o tegorocznych rozgrywkach, odwiedźcie naszą stronę z harmonogramem. Łączna pula nagród na świecie wyniesie ponad 2 miliony dolarów.

ZAWODY WCS CIRCUIT

StarCraft II World Championship Series (WCS) posiada trzy przystanki WCS Circuit w 2019. Ponadto trwa obecnie nowa impreza rozpoczynająca sezon: WCS Winter. WCS Spring i Summer – dwa wydarzenia na żywo w Kijowie na Ukrainie – będą owocem naszej współpracy ze StarLadder. Jesteśmy podekscytowani możliwością powrotu do tego kraju na dwa ważne turnieje. Wydarzy się to po raz pierwszy od zdobycia tytułu mistrza IEM przez MMA, który w 2012 roku pokonał DIMAGĘ. WCS Fall będzie kolejną okazją, by zorganizować zawody z cyklu WCS Circuit podczas uwielbianej przez fanów imprezy DreamHack Montreal. Więcej szczegółów na temat WCS Circuit, w tym zawodów kwalifikacyjnych i sprzedaży biletów, podamy w późniejszym terminie. Szczegółowe informacje o rozdziale punktów WCS można znaleźć w oficjalnym regulaminie zawodów. Na koniec informujemy, że zawody WCS Circuit zostaną po raz pierwszy w całości pokazane w rozdzielczości 1080p!

ZAWODY GSL

Zawody Global StarCraft League (GSL) powracają w dziewiątej już edycji. W 2019 odbędą się trzy sezony oraz dwa superturnieje. GSL to fundament rozgrywek e-sportowych w StarCraft II i cieszymy się, że możemy współpracować z AfreecaTV, aby zapewnić wam najlepsze transmisje z koreańskich rozgrywek w StarCraft w sposób, który znacie i kochacie. Powróci też turniej GSL kontra reszta świata będący drugim globalnym wydarzeniem roku.

WYMAGANIA DOTYCZĄCE MIEJSCA ZAMIESZKANIA

Przetestowaliśmy zmianę przepisów dla graczy startujących w pierwszym sezonie GSL, ograniczającą ich udział w pierwszym sezonie WCS Challenger. Naszym celem było zmniejszenie liczby zawodników WCS Circuit, którzy rywalizowali w turnieju koreańskim, ale w rezultacie zmiany wszyscy – z wyjątkiem jednego z zarejestrowanych graczy Circuit – wycofali się z turnieju GSL. Nie było to naszym zamiarem i wycofujemy tę zmianę przepisów na sezony drugi i trzeci, przywracając zasady dotyczące miejsca zamieszkania z 2018.

ŚWIATOWE FINAŁY WCS GLOBAL FINALS

Pod koniec roku najlepsi gracze WCS Circuit i GSL spotkają się na światowych finałach WCS Global Finals, gdzie pula nagród wyniesie ponad 500 000 USD. Oprócz puli podstawowej planujemy wydanie drugiego Łupu Wojennego jeszcze w tym roku, aby bardziej podnieść stawkę.

Z niecierpliwością czekamy na nowy rok e-sportowy w StarCraft II. 2018 był niesamowity dla nas wszystkich – a najbardziej dla Serrala – i nie możemy się doczekać nowych emocji i historycznych momentów związanych z grą StarCraft. Obserwujcie @esportstarcraft na Twitterze i bądźcie na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, które zaplanowaliśmy na 2019.