Strona głównaAktualnościStartują turnieje RMR, które wyłonią uczestników PGL Major Antwerp 2022

Startują turnieje RMR, które wyłonią uczestników PGL Major Antwerp 2022

Czas oczekiwania dobiegł końca – walka o Mistrzostwa Świata CS:GO wraca na nasze ekrany! 11 kwietnia rozpocznie się maraton turniejów RMR, w których najlepsze zespoły w trzech regionach świata będą rywalizować o awans na PGL Major Antwerp 2022. Na liście uczestników oczywiście znajdziemy zarówno Polaków, jak i polskie akcenty!

GAM3RS_X wychodząc naprzeciw miłośnikom elektronicznej rywalizacji, zakupiło na wyłączność prawa do transmisji wydarzenia PGL Major Antwerp 2022 w ośmiu krajach: Polsce, Litwie, Łotwie, Czechach, Słowacji, Estonii, Bułgarii oraz Rumunii. Polscy kibice mogą liczyć na transmisję w rodzimym języku z wszystkich turniejów RMR oraz głównego wydarzenia PGL Major Antwerp 2022.

Przed nami cztery turnieje RMR w trzech regionach: amerykańskim, azjatyckim oraz europejskim. Na Starym Kontynencie odbędą się dwa wydarzenia, ponieważ właśnie w Europie jest najwięcej kandydatów do awansu na Mistrzostwa Świata CS:GO. Oto harmonogram zawodów:

  • Amerykański RMR: 11 – 15 kwietnia
  • Azjatycki RMR: 15-16 kwietnia
  • Europejski RMR (Grupa A): 17-20 kwietnia
  • Europejski RMR (Grupa B): 21-24 kwietnia

Rozgrywki amerykańskich i azjatyckich drużyn będzie można oglądać na kanale ESPORT NOW, zaś europejskie rozgrywki będą transmitowane u Piotra “izaka” Skowyrskiego w serwisie Twitch. Niezależnie od kanału, towarzyszyć nam będzie wybitne grono komentatorskie, w którego skład wejdą: Piotr “izak” Skowyrski, Paweł “SAJU” Pawełczak, Radek “mad1” Florkowski, Łukasz “Hermes” Pożyczek, Dominik “Domek” Nowakowski, Jakub “Swelder” Grzegorski, Michał “mostow” Mostowiec oraz Olaf “szeregowy” Ostrowski. Lista uczestników w poszczególnych zawodach wygląda następująco:

Ameryka (11 – 15 kwietnia)

FURIA
Complexity
MIBR
Party Astronauts
Case Esports
Team Liquid
Evil Geniuses
Imperial Esports
São Caetano Esports
paiN Gaming
00 Nation
Bad News Bears
Isurus
9z Team
Team oNe
Leviatán

Azja (15-16 kwietnia)

TYLOORenegadesIHC EsportsTBD

Europejski RMR A (17-20 kwietnia)

NAVI
Heroic
Virtus.pro
Team Vitality
FaZe Clan
MOUZ
BIG
GamerLegion
Fnatic
sAw
OG
Eternal Fire
Dignitas
Team Unique
forZe
QUAZAR

Europejski RMR B (21-24 kwietnia)

G2 Esports
Gambit
NIP
Entropiq
CPH Flames
Astralis
ENCE
HEET
SINNERS
Spirit
AVE
Sprout
Bad News Eagles
Endpoint
Sangal
Anonymo

W wydarzeniach, w których uczestniczyć będzie szesnaście drużyn, turniej RMR rozegrany będzie w zgodnie z systemem szwajcarskim, czyli skład osiągający trzy zwycięstwa awansuje na Majora, zaś trzy przegrane oznaczają eliminację. Warto nadmienić, że mecze będą miały charakter best-of-one, z wyjątkiem pojedynków eliminacyjnych i promocyjnych, które będą trzymapowe. Jedynym wyjątkiem jeśli chodzi o mechanikę rozgrywek będzie turniej azjatycki, gdzie cztery zespoły będą rozgrywać spotkania według drabinki podwójnej eliminacji ze spotkaniami best-of-three.

Ważna zmiana zaszła w formacie amerykańskiego turnieju RMR, który został wydłużony o jeden dzień i zazębiać się będzie z rozgrywkami azjatyckimi. Format został rozszerzony aby rozstrzygnąć ustawienia drużyn, które awansują do głównego turnieju.

Wśród uczestników znajdziemy polską drużynę Anonymo, która podobnie jak rok temu, utrzymuje nadzieje polskich kibiców. Aby wystąpić w Sztokholmie zabrakło naprawdę niewiele, a tegoroczny odświeżony skład i prawie dwa miesiące okresu przygotowawczego napawają optymizmem przed startem turnieju RMR. W rozgrywkach zobaczymy również polski duet w barwach fińskiej organizacji ENCE, który w 2021 zapewnił sobie udział w Fazie Legend. Ostatnim polskim akcentem jest Mateusz “mantuu” Zawistowski w barwach OG, który walczy o swój debiut na Majorze. Oczywiście nie możemy zapominać o Wiśle All in! Games Kraków, które przebywa “w odwodzie” po wygraniu kwalifikacji ostatniej szansy. Biała Gwiazda wkroczy do gry w momencie gdy jeden z zespołów z Europy lub regionu CIS nie będzie mógł pojawić się w Rumunii na kwalifikacjach.

Przypomnijmy, że fani Counter-Strike’a musieli czekać aż pół roku na emocje związane z turniejem rangi Major. Zeszłoroczna impreza organizowana przez PGL w Sztokholmie wysoko zawiesiła poprzeczkę stając się najchętniej oglądanym wydarzeniem CS:GO w historii –  finałowe starcie w szczytowym momencie globalnie oglądało 2 748 850 widzów, dwukrotnie pobijając poprzedni najlepszy wynik, ustanowiony podczas ELEAGUE Major 2017 (1 331 781 widzów). Podczas streamu na kanale Piotra “izaka” Skowyrskiego oraz transmisji w telewizji, w szczytowym momencie pojawiło się ponad 130 000 osób (peak). Łącznie na polskich transmisjach w serwisie Twitch pojawiło się blisko 700 000 unikalnych widzów i wygenerowały one 4 273 013 wyświetleń.

Podobne artykuły