Strona głównaADATAXPG rozpoczyna współpracę z Nidec

XPG rozpoczyna współpracę z Nidec

XPG, dostawca systemów, komponentów i peryferiów dla graczy, profesjonalnych e-sportowców oraz entuzjastów technologii należący do ADATA poszerza partnerstwo z japońskim potentatem Nidec Servo Corporation.

W ramach podpisanego porozumienia w nowych produktach XPG będzie można znaleźć więcej konstrukcji wykorzystujących technologię Gentle Typhoon Fan od Nidec Servo. Porozumienie skomentował także Masayuki Mohri będący prezesem i dyrektorem firmy:
“Nidec Servo jest wielce zainteresowane kontynuacją współpracy z XPG, aby zapewnić najnowocześniejszą technologię chłodzenia jeszcze większej liczbie graczy i entuzjastów komputerów PC na całym świecie.”
“Z niecierpliwością czekamy na zacieśnienie naszej współpracy i połączenie naszych kompetencji w zakresie produktów dedykowanym graczom oraz projektowania silników i wentylatorów, tak jak to zrobiliśmy w przypadku wentylatorów VENTO PRO o wyjątkowych osiągach.”

XPG Vento PRO

Aktualnie z japońskich rozwiązań korzystają 120 mm wentylatory XPG Vento PRO. Te charakteryzują się równie bardzo dobrym przepływem powietrza wynoszącym do 76 CFM jak i ciśnieniem statycznym 3.15 mm H₂O. Takie połączenie idealnie nadaje się do miejsc, gdzie jest potrzebny duży przepływ powietrza, a mamy obecne przeszkody w postaci np. filtrów pogarszających wentylację. W takim przypadku XPG Vento PRO z wysokim ciśnieniem statycznym są rewelacyjnym wyborem do obudów z filtrami przeciwkurzowymi lub na chłodnice coolerów AiO lub autorskich systemów chodzenia cieczą. Wszystko przy maksymalnej prędkości obrotowej 2150 RPM oraz głośności 28 do dBA.

P-VENTO-PRO-120-PWM-06-BK.jpg

Wentylator zapewnia cichą pracę dzięki połączeniu podwójnych łożysk japońskiej produkcji i podkładek antywibracyjnych, a sterowanie odbywa się za pomocą 4-pinowego złącza z kontrolerem PWM.

PK-VENTO-PRO-120--03-BK.jpg

Wentylatory Vento PRO zostały objęte 5-letnią gwarancją i są obliczone na 250 000 godzin bezawaryjnej pracy w temperaturze 25 stopni Celsjusza lub 60 000 godzin w przypadku 60 stopni Celsjusza. Ich cena oscyluje w okolicy 100 zł.

O XPG

XPG zostało założone przez ADATA w celu zapewnienia wysokiej jakości produktów dla graczy, profesjonalistów e-sportowych i entuzjastów technologii. Jesteśmy zaangażowani w opracowywanie produktów o ekstremalnej wydajności, dlatego ściśle współpracujemy ze społecznością graczy i e-sportu, aby uzyskać wgląd w rzeczywiste potrzeby użytkowników. Zapewniamy pełną gamę produktów, od komponentów, urządzeń peryferyjnych po systemy, i tworzymy je z myślą o najwyższych standardach stabilności, niezawodności i wydajności. Opracowujemy również produkty o ciekawych wzorach, które przyniosły nam kilka prestiżowych międzynarodowych nagród, takich jak iF Design i Good Design. Oprócz produktów odgrywamy aktywną rolę w sponsorowaniu i wspieraniu wydarzeń i drużyn e-sportowych na całym świecie, aby realizować ekstremalne wrażenia z gry na najwyższym poziomie.

O Nidec Servo

Nidec Servo jest jedną z części składowych grupy Nidec, jednego z największych na świecie producentów małych i cenionych silników elektrycznych. Wszystkie nasze produkty są opracowywane na podstawie potrzeb i wymagań klientów, a my dodajemy własną technologię i know-how. Całą wiedzę z zakresu elektryki, działania mechanizmów, struktury materiałowej oraz projektów sterowania dostarczamy naszym klientom w formie produktów najwyższej jakości.

Polecamy również artykuły 20 urodziny Adata, do wygrania atrakcyjne nagrody, Oddin współpracuje z BetX przy wprowadzeniu iFrame

Podobne artykuły