Zbliża się pierwszy sezon w nowym roku i przygotowaliśmy dla was zapowiedź map, które pojawią się w rankingu gry StarCraft II. Następujące plansze są obecnie dostępne do testowania w dziale Starcie w zakładce Dowolne.

1 NA 1

Najszybsza droga prowadząca do wroga w tym tajemniczym lesie jest wąska, dopóki nie zostanie oczyszczona z okolicznych skał. Główne bazy są bardzo otwarte, więc uważajcie na desanty powietrzne wroga i niewielkie jednostki czające się w rogach.

Mapa położona w Otchłani. Odległość między głównymi bazami jest duża, ale gracze mogą otworzyć szybszą trasę, rozbijając dzielące ich skały. Północna strażnica ma również kluczowe znaczenie strategiczne na początku gry.

Pomimo dużych rozmiarów Królewska Zatoka ma mniejsze główne bazy, więc przestrzeń może być ograniczona w miarę postępów gry. Prowadźcie zwiad, atakujcie i flankujcie, inaczej dołączycie do skarbów zagrzebanych w zatoce.

Z powodu niesprzątniętego gruzu z ruin terrańskiego miasta, obszar centralny Nowej Repugnacji może okazać się problematyczny przy manewrowaniu dużymi armiami. Zniszczenie skał na górze i na dole mapy otwiera nowe drogi do baz zdobywanych na późniejszym etapie gry, więc uważajcie na ataki z zaskoczenia.

2 NA 2

Współpracujcie ściśle z sojusznikiem, aby wcześnie przygotować obronę, i bądźcie gotowi na obserwację wielu potencjalnych frontów, gdy wyruszycie w głąb tych tajemniczych błoni.

3 NA 3

Chociaż na mapie jest wiele miejsc pod ekspansję, wymagana jest koordynacja zespołowa z sojusznikiem, abyście nie zostali nieoczekiwanie rozdzieleni. Skały w kluczowych miejscach – na przykład tuż pod centralną linią blokad pola widzenia – ułatwiają obronę we wczesnej fazie gry.

4 NA 4

Razem z sojusznikami lądowaliście awaryjnie na nieprzyjaznej wyspie. Czy załoga będzie współpracować i przeżyje, czy ugnie się pod falami buntu? Gracze mogą rozbudowywać się we własnym tempie, ale najlepiej, jeśli skoordynują działania i zabezpieczą jeden z narożnych obszarów.


22 stycznia, kiedy rozpocznie się pierwszy sezon 2019, mapy Pasożyt, Ceruleum, Wielki Błękit i Staza zostaną usunięte z rankingu 1 na 1. Zatopione Miasto, Bastion Konklawe i Ogród dachowy zostaną usunięte z rankingu drużynowego.

Oto ostateczna pula map 1 na 1:

  • Port Aleksander ER
  • Rozdroże Kairosa ER
  • Automaton ER
  • Rok Zero ER
  • Królewska Zatoka ER
  • Nowa Repugnacja ER
  • Cyberlas ER

Już teraz dołączcie do gier dowolnych online zacznijcie ćwiczyć swoje strategie. Powodzenia i dobrej zabawy. GLHF!