GryEVE OnlineEVE Online 37: Uciekanie jajkiem

EVE Online poradnik

EVE Online 37: Uciekanie jajkiem

Podczas spotkań z innymi graczami EVE prędzej czy później przyjdzie czas, aby wziąć udział w walkach PVP. Chcąc, czy częściej nie chcąc…

Gdy zginiemy w walce w EVE, statek który pilotowaliśmy ulega zniszczeniu. Nie ma tu znaczenia czy zostaniemy zniszczeni przez NPC’ów na misji, policję, czy innego gracza. Ze statku zostaje wrak, który można co najwyżej potraktować salvagerem. Tak samo rigi przestają istnieć, zafitowane moduły natomiast mają 50% szans na pozostanie we wraku. Najczęściej jako zdobycz dla atakującego.

Różnicą między walką z NPC’ami a walką PVP z innym graczem jest możliwość utraty klona którym gramy. NPC’e nigdy nie atakują naszej kapsuły po zniszczeniu statku, natomiast gracze często tylko na to czekają. Co poza niedogodnością powrotu do domowej stacji, oznacza utratę wszystkich implantów które mamy na swoim klonie. A to może być warte więcej niż niejeden statek…

Na szczęście istnieje sprawdzony sposób ucieczki kapsułą / jajkiem, po przegranej walce, który opanowany gwarantuje 100% skuteczną ucieczkę (zawsze działa tylko w hi i low-sek’u, nie zawsze w null sec’u i wh-space gdyż można tam używać baniek, które blokują warp).

W teorii sprawa jest prosta:

W momencie niespodziewanego ataku, gdy jesteśmy już pewni że nie uratujemy statku (pęka nam tank), wybieramy na OV punkt na który chcemy uciec (Gejt, stacja, pas asteroid..) i spamujemy myszką na guzik warp to / dock nad OV. Spamujemy myszką ten guzik do momentu aż zobaczymy naszą kapsułę lecącą w warp.

(ważne spamujemy myszką, nie skrótem klawiszowym, gdyż skrót potrafi zamulić podczas wybuchu statku)

Podczas wybuchu statku gra zawsze lekko przymuli, gdy nie jesteśmy na to gotowi inni gracze mogą zestrzelić naszą kapsułę, zanim cokolwiek zobaczymy na ekranie, ale spamując warp to, uciekniemy z miejsca walki zanim ktokolwiek zdąży nas zatargetować.

Sekretem jest idealna zwrotność kapsuły. Każdy statek aby wejść w warp musi się zalignować i osiągnąć 75% prędkości, ale nie jajko, które jest idealnie zwrotne i warpuje natychmiast (instant warp), w dowolnym kierunku.