GryEVE OnlineEVE Online 04: Zakładanie Konta

EVE Online poradnik

EVE Online 04: Zakładanie Konta

Aby rozpocząć przygodę z EVE, trzeba najpierw pobrać klienta gry. Wystarczy po wejściu na > oficjalną stronę < kliknąć przycisk Play Free,

Zarejestrować konto podając email, nazwę konta i hasło, oraz potwierdzając przyciskiem Start Playing for Free.

Następnie trzeba aktywować konto klikając link aktywacyjny wysłany na maila.

Pozostaje pobrać klienta gry i zainstalować go (czysty klient zajmuje niewiele, resztę potrzebnych danych pobierze się podczas gry).

Po zainstalowaniu i odpaleniu wyświetli się launcher EVE, w którym musimy zalogować się na nasze wcześniej utworzone konto. Na własnym komputerze można zaznaczyć checkboxa, aby launcher pamiętał nasz login.

Po zalogowaniu trzeba już tylko odpalić grę trójkącikiem przy naszym nicku.

W grze z braku aktywnej postaci zostaniemy przywitani oknem tworzenia postaci.

Pierwszym wyborem jest rasa, jest to jedyny wybór różnicujący tworzoną postać. Chociaż każda postać w EVE może uczyć się każdego skilla, włącznie z bronią i statkami innych ras, to na początku zostaniemy wyposażeni w możliwość używania tylko statków danej rasy. Ponieważ kontom Alpha odblokowano możliwość szkolenia skilli innych ras, wybór ten jest obecnie bardziej kosmetyczny, a zmiana statków swojej rasy na inny to kwestia kilku godzin, jednakże jest to zawsze czas, który można zaoszczędzić.

Do wyboru mamy rasy:

Caldari – używający jako głównej broni rakiet, czasami dział hybrydowych i tankujący wyłącznie shieldem
Galente – używający jako głównej broni dron, oraz dział hybrydowych i tankujący głównie armorem
Ammar – używający jak głównej broni laserów, czasami dron i tankujący wyłącznie armorem
Minmatar – strzelający głównie działami prochowymi i tankujący głównie shieldem

Dla osób chcących zostać kopaczem asteroid, producentem modułów, czy handlarzem, wybór nie ma znaczenia, dla osób chcących robić misje (questy) Caldari i Gallente mają statki najprostsze w obsłudze i już od pierwszych, o dużym zasięgu ataku. Oczywiście każda z ras ma swoje zalety, ale ostatecznie każda może robić wszystko i żadna nie dominuje.

Następnym wyborem jest Bloodline, który ma wpływ praktycznie tylko na wygląd postaci, oraz na przynależność do konkretnej startowej korporacji, a co za tym idzie zmiany układu słonecznego w którym zaczniemy.

Pozostaje nam teraz w simsopodobnym edytorze przygotować awatara swojej postaci, nadać imię i zrobić mu zdjęcie, którym będziemy legitymowani w grze przez innych graczy.

Voila – postać gotowa i można zacząć grę.

W czasach, gdy darmowe konto było ograniczone do jedynie 14 dni, możliwe było użycie zaproszenia od aktywnego gracza, dzięki któremu nowe konto ważne było dni aż 21. Zaproszenie miało i nadal ma jeszcze jedną cechę. Gdy zaproszony pierwszy raz podniesie stan konta na Omegę, zapraszający dostaje za to przedłużenie czasu swojego konta o miesiąc. Pozwala to przyjaciołom przedłużyć za darmo status omega, lub podzielić się kosztami takiego przedłużenia (często zapraszający po przedłużeniu konta przez nowego wypłacał mu połowę wartości PLEXa).