GryEVE OnlineEVE Online 16: Wybór Agenta

EVE Online poradnik

EVE Online 16: Wybór Agenta

Decydując się na karierę misjonarza, warto wybrać korporację, która posiada dużo agnetów. Łatwiej będzie później znaleźć lokalizację z agentem wyższego poziomu.

Optymalne są korporację NAVY własnej rasy:
Caldari Navy – Caldari
Federation Navy – Galente
Ministry of War – Ammar
Brutor Tribe – Minmatar

Dla bezpieczeństwa warto podczas wyboru agenta przyjrzeć się okolicy jego stacji. Agent wysyłając nas na zadanie może wybrać dowolny układ, od tego, w którym się znajduje, do nawet 3-4 jump’ów w dowolnym kierunku. Aby nie dostawać, co chwilę misji w LOW-SEC’u, wystarczy wybrać agenta, który nie sąsiaduje z takim systemem.

Wyszukiwarkę agentów można znaleźć w panelu NEOCOM. Po rozwinięciu górnego logo, w zakładce Business. Szukając agenta, możemy wybrać rasę i korporację, dla której chcielibyśmy pracować, określić poziom agenta (1-5) i wybrać z wyświetlonej listy tego, który nam najbardziej przypasuje.

Nowo wprowadzona funkcja The Agency, którą także można wywołać z NEOCOM’u, ma docelowo zająć miejsce wyszukiwarki. Posiada oną taką samą funkcjonalność. Dodatkowo przy wybranym Suggested wyświetla pobliskie anomalie, sygnatury i eventy.

Klepanie misji rozpoczynamy od agenta poziomu 1. Aby móc wykonywać misje lvl 2, poza lepszym statkiem, musimy także zdobyć odpowiednio wysoki szacun (standing), aby ów agent zechciał w ogóle z nami rozmawiać. Standing najszybciej zbiera się wewnątrz korporacji dla której pracujemy, dlatego wybór pierwszego agenta jest kluczowy.

Robiąc misje dla korporacji CALDARI NAVY, najszybciej zdobywamy standing dla niej, dodatkowo powoli zbieramy standing dla całego CALDARI, oraz bardzo powoli dla zaprzyjaźnionego AMMAR.

Zaprzyjaźnione rasy to CALDARI – AMMAR i GALLENTE – MINMATAR.

Standing wymagany, dla agentów:
Lvl 1 = brak ograniczeń
Lvl 2 = 1.0
Lvl 3 = 3.0
Lvl 4 = 5.0
Lvl 5 = 7.0

Aktualną wartość można sprawdzić podglądając właściwości agenta, w zakładce standings.

Można zwiększyć efektywność podnoszenia standingu, za pomocą odpowiednich skilli:
Social i Connections

Wyszkolenie ich na poziom III zmniejszy ilość potrzebnych misji lvl1 z kilkudziesięciu do parunastu, aby zdobyć standing wymagany do misji lvl2.