GryEVE OnlineEVE Online 15: Korporacje

EVE Online poradnik

EVE Online 15: Korporacje

Korporacje w EVE są organizacjami zrzeszającymi graczy, są one odpowiednikiem gildii, czy klanów z innych gier, ale w odróżnieniu od nich, mogą mieć dużo większy wpływ na grę. Występują tu zarówno korporacje NPC’owe, takie jak korporacje startowe do których gracz jest przypisany rozpoczynając grę, czy zrzeszające agnetów, dla których wykonujemy misje, oraz w większości korporacje tworzone i zarządzane przez graczy.

EVE domyślnie jest grą towarzyską i o ile całkowicie możliwe jest granie samemu, to o wiele ciekawsza staje się, gdy mamy okazję do interakcji z innymi ludźmi. Większość graczy potwierdza, że społeczność jest tym co najbardziej utrzymuje ich w grze. W dodatku, dobrze zarządzane korporacje mogą oferować pomoc dla swoich ludzi, czy to poprzez darmowe statki i moduły, czy pomoc w trakcie misji, najzwyklejszą a jak cenną poradą, oraz wspólnymi operacjami flot.

Korporacji w EVE jest ogrom i rozproszone są po wszystkich zakątkach galaktyki. Warto dobrać sobie korporację do swoich celów, czy sposobu gry. Często wystarczy dołączyć się do przyjaciół.

Wyszukiwarkę korporacji znaleźć można w menu NEOCOM w zakładce Social.

Istnieje też kanał czatu – recruitment na którym różne korporacje ogłaszają się i rekrutują graczy.

Można też rozpoczynając przygodę dołączyć do jednej z korporacji treningowych. Prowadzonych dla graczy przez graczy, którzy spędzają swój czas ucząc, pokazując i prowadząc zajęcia praktyczne, zakończone często testami. Ukończenie takich kursów jest bardzo miłym przeżyciem i bardzo dobrym przygotowaniem do gry dla nowego gracza. Można dzięki temu szybciej odkryć co nam się tu podoba robić, oraz dołączyć później do jednej z wielu zaprzyjaźnionych korporacji.

Największą taką korporacją szkoleniową, angielsko języczną, jest EVE University www.eveuniversity.org, kontakt w grze na kanale: e-uni. Dla naszo-języcznych polecam kontakt na kanale w grze: akademia CBC, po przeszkoleniu możliwe jest kontynuowanie gry w szeregach koalicji.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł