GryEVE OnlineEVE Online 07: Tutoriale

EVE Online poradnik

EVE Online 07: Tutoriale

Tutoriale
Rozpoczynając grę nową postacią jesteśmy zapraszani do wykonania serii misji tutorialowych, w formie krótkiej serii zadań połączonych fabularnie, które krok po kroku przedstawiają podstawowa mechanikę gry. Warto te zadania ukończyć, gdyż EVE różni się bardzo od innych gier online, a nauka o podstawach poruszania się w kosmosie, atakowania, podróżowania, a nawet obcowania ze śmiercią własnej postaci jest bardzo przydatna.

Po kilku podstawach, proszeni jesteśmy o zadokowanie na stacji, odpalenie okna The Agency (alt+M) i wybranie Combat Career Path. Każde kolejne zadanie trzeba ręcznie aktywować z tego okna. Wykonanie wszystkich dostarcza kliku nowych skilli, trochę kasy, oraz nowy statek.

W przedostatnim zadaniu musimy wsiąść do nowego statku z nową bronią. Skile potrzebne do tego potrzebują 45 minut! Zdejmując i zakładając obecną broń z obecnego statku oznaczamy zadanie jako wykonane!

eve online tutoriale
eve online tutoriale

Zadania tutorialowe bez problemu można ukończyć w otrzymanym na starcie statku (korwecie).

Dużym ułatwieniem jest zamontowanie (zafitowanie) drugiego działka, które bardzo przyśpieszy wykonywanie misji. Korzystając z właściwości, iż gracz w momencie braku statku zawsze dostaje nową korwetę, wystarczy z posiadanej wymontować działko, i zniszczyć statek (destroy), wydokować ze stacji i zadokować. Gra obdaruje nas nowym statkiem z zafittowanym działkiem, do którego możemy domontować drugie, ze starego statku.

Korwety jak i wszystkie cywilne moduły są bezwartościowe, więc nie da się w ten sposób zarabiać ISK’ów.

Agenci treningowi (Career Agents)
Po ukończeniu początkowego tutoriala, warto odwiedzić agentów treningowych, którzy oferują pakiety misji, rozszerzających zdobytą wcześniej wiedzę. Zadania te wprowadzają w wykonywanie misji, skanowanie, wydobywanie, produkowanie, oraz podstawy działania PVP. Każdy z agentów oferuje inny typ zadań, można wykonywać ich dowolną ilość i w dowolnej kolejności, polecam jednak ukończenie pełnego pakietu, z uwagi zarówno na praktykę, jak i darmowe statki, oraz spory zastrzyk gotówki.

eve online agenci

Cała piątka agentów mieści się zawsze na jednej stacji.

Ukończony tutorial powinien cię tam zaprowadzić, jednak jeżeli nie ukończyłeś tutoriala, lub zgubiłeś się gdzieś po drodze, możesz bardzo łatwo ich odnaleźć.

Wystarczy otworzyć okno pomocy (naciskając F12 lub wybierając ikonę „?” z NEOCOM’u), i kliknąć w ikonkę Show Career Agents. W nowo otwartym oknie wyświetleni zostaną najbliżsi agenci, a na dole okna będzie przycisk Set Destination, który ustawi trasę do stacji z nimi.

Dzielą się oni na:
Industry – zadania związane z wydobywaniem surowców i produkowaniem z nich modułów.
Business – zadania związane z produkcją i handlem towarami.
Exploration – poszukiwanie anomalii, sygnatur, otwieranie data i relic sajtów.
Military – podstawy walki PVE, wykonywanie misji, używanie broni i osłon.
Advanced military – podstawy (znikome) walki PVP

* Druga (Angel of Mercy) i Piąta (The Stand), misja advanced military, co jest podkreślone wielkimi czerwonymi literami w opisie, wymaga użycia statku, który dostaniemy od agenta. Statek ten, wybuchnie po doleceniu do stacji (w drugiej), lub po zestrzeleniu jednego pirata, zostanie zniszczony (w piątej misji). Warto o tym pamiętać, żeby nie polecieć tam swoim dużo droższym wcześniej przygotowanym i dopieszczonym statkiem, który na bank stracimy. Dodatkowo każdy pomagający nam gracz także zostanie zniszczony, i chociaż większość ludzi robi tutoriale samemu, to warto o tym pamiętać jakby ktoś chciał pomóc koledze…

Angielski dokładny opis tutoriali, krok po kroku.

wiki.eveuniversity.org/Career_agents

Na samej górze są wyszczególnione: industry, business, military… Po wybraniu konkretnej ukaże się pełen opis.

Wszystkie te misje, jak i później zwykłe misje poziomu 1, można z łatwością wykonać w rozsądnie zafittowanej fregacie:
Caldari, Ammar, Galente, Minmatar.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł