GryEVE OnlineEVE Online 34: Statki do Combat Sajtów i Plexów

EVE Online poradnik

EVE Online 34: Statki do Combat Sajtów i Plexów

Skanować i robić kombaty w HI-SEC’u, można w wielu statkach, jednak być tym, który zgarnie loot nie jest już tak łatwo.

Przede wszystkim musi to być statek mogący wlecieć w jak największą ilość combatów, jednocześnie z jak najlepszym tankiem i DPS’em. Musi mieć na pokładzie wyrzutnię probek, by szukać sygnatur. I powinien być szybki na tyle, żeby pierwszy doleciał po drop. W HI-SEC’u nie trzeba przygotowywać statku do PVP, ale należy pamiętać, żeby nie okradać innych i nie atakować złodzieji.

Najbardziej uniwersalnymi statkami do klepania anomalek w HI-SEC’u są cruisery, zwłaszcza w wersji pirackiej. Mogą robić wszystkie anomalie, i wyskanowane kombaty, oraz DED sajty od 3 wzwyż, więc ogromną większość możliwości. Posiadają one dużą siłę ognia, spory tank (lepszy niż fregaty) i prędkość (lepszą niż battlecruisery), dzięki czemu mają największą szansę na zdobycie dropu, a że ten sposób zarobku jest dość popularny, często będą się trafiać sytuacje, że nie jesteśmy jedyni, którzy akurat tego kombata chcieliby zrobić.

Przykładowe i przetestowane fitty statków do Plexów:

VexorNavy – najlepszy statek navy, najtańszy, ale i najsłabszy z tu wymienionych, dość łatwy do wyskillowania, o bardzo dobrym tanku i sporym DPSie, duża prędkość, spory zasięg dzięki dronom, jednak drony trzeba zbierać, co wydłuża czas i daje szanse szanownym oponentom.

Cynabal – chyba najszybszy statek o sporym DPSie, dobrym tanku i sporym zasięgu broni, oraz bonusie do warpa (jak skoczysz w tym samym momencie z kimś innym przez gejta, na miejscu będziesz pierwszy).

Orthus – bardzo szybki statek o bardzo dobrym tanku i bardzo fajnym DPSie, szybki, i zwrotny, używając missili samo-naprowadzanych zrobimy każdą anomalię zanim inni cokolwiek zatargetują, ALE przy większych DEDach, czas przeładowania zabija nasze szanse na drop.

Phantasm – niesamowicie wydajny statek, największy DPS, ogromny tank, bardzo duża prędkość, dzięki bonusowi do AB. Szeroki wachlarz zasięgu od 20 do 80km, niestety obrażenia tylko EM/TH, dodatkowo jeden z najdroższych statków.

Gila – jeden z najlepszych statków do anomalii, DEDów, misji lvl3, a nawet 4, używany także do racenia w null przez początkujących, bardzo łatwy do wyskilowania i wybaczający dużo błędów, bardzo duży tank, i bardzo duży dps, duża prędkość, oraz tani w zafitowaniu, spory zasięg, dzięki bonusom ciężko stracić dronki (chyba że się ich zapomni).