GryEVE OnlineEVE Online 01: Wprowadzenie

EVE Online poradnik

EVE Online 01: Wprowadzenie

Gra EVE Online jest kosmiczną symulacją, sandboxem umożliwiającym dowolne wykorzystywanie mechaniki, wielką areną PVP i ogromnym rynkiem handlu. Czasami też nazywaną Excelem w kosmosie.

Eve nie jest klasycznym przedstawicielem gatunku MMORPG, nie decyduje za gracza jak ma grać, wręcz przeciwnie daje wolną rękę w wyborze własnej kariery, a jest, w czym wybierać, bo w Eve można robić praktycznie wszystko:

 

Chcesz zostać trybikiem w wielkiej korporacji wydobywającym i przetwarzającym minerały – proszę bardzo. Wolisz wydobywać minerały w samotności czytając przy tym książkę lub ucząc się – nic nie stoi na przeszkodzie. Chcesz wykonywać misje dla NPC’ów – oczywiście. A może chcesz zostać producentem statków i modułów do nich, a może potentatem produkującym największe Capital shipy dla korporacji? Możesz nawet zostać bogiem ekonomii, giełdy i spekulacji, lub kurierem wożącym za opłatą cudze ładunki. Możesz przeczesywać kosmos w poszukiwaniu anomalii i ukrytych w nich skarbów. Zostać częścią floty w walkach między graczami i być żołnierzem idealnie wykonującym rozkazy, a może wolałbyś zostać dowódcą takiej floty?  Możliwości się tu nie kończą, możesz zostać piratem, który zaczepia i morduje samemu innych, lub w grupie szuka potencjalnych celów i zysków, czy nawet szpiegiem infiltrującym wrogie korporacje. A jeżeli przemoc jest twoim motto, możesz śmiało zastrzelić każdego, kogo spotkasz, nie obędzie się to jednak bez konsekwencji…

Masz do dyspozycji ogromny świat, po którym możesz poruszać się wieloma typami statków, zawierać sojusze, tworzyć korporacje a nawet przejmować układy słoneczne. Jednocześnie nikt nie będzie ci narzucał stylu gry, niepotrzebnego grindu, levelownia, czy podążania za questami. Gra dostarcza narzędzi, ale nie definiuje jak ich użyć.

Z uwagi na system skilli, który bardzo łatwo umożliwia rozpoczęcie praktycznie każdej kariery, jednocześnie wymaga dużo, aby dany kierunek wymaksować, warto na początku wypróbować kilka różnych sposobów gry, aby wybrać sobie ten najbardziej pasujący.

Mówi się, że Eve albo się od razu pokocha albo znienawidzi, jest to całkowitą prawdą, jednak większość graczy, którzy znienawidzili grę dopuściło się jakiegoś głupstwa, przez które stracili cały swój dobytek, a trzeba tutaj nadmienić, że w Eve w odróżnieniu od innych gier online, jak się zginie to nie odradza się na cmentarzu w pełnym ekwipunku. Statek wraz z większością modułów zostaje permanentnie zniszczony, a te kilka modułów, które przetrwają wybuch zazwyczaj są zabierane przez gracza, który nas wybuchł, lub akurat przelatywał obok..

Polecam zapoznać się z najważniejszymi zasadami gry i zdrowego rozsądku, aby takich głupot popełniać jak naj mniej.

EVE Online od pewnego czasu przeszło na model free-to-play, dzięki czemu można w nią grać całkowicie za darmo! Oczywiście jest ogromna różnica, i wiele ograniczeń, między graczami darmowymi – alpha i płacącymi – omega.

Dodatkowo warto zaznaczyć, że EVE nie jest grą pay-to-win, można kupując PLEX’y za gotówkę spieniężać je w grze, co może bardzo ułatwiać granie, ale nigdy jeden płacący gracz w super statku, nie może się mierzyć z flotą małych tanich fregat, robiących mu… jesień średniowiecza.

Na koniec This is EVE: