GryEVE OnlineEVE Online 12: Największe Huby Handlowe

EVE Online poradnik

EVE Online 12: Największe Huby Handlowe

Handlować w EVE może każdy i gdzie tylko chce, jednak dla każdej rasy istnieją główne huby handlowe, są to stacje uznane przez graczy za centra handlu, gdzie można kupić i sprzedać wszystko.

Ceny w takich miejscach są najbardziej zrównane i miarodajne, ale najłatwiej jest tutaj dać się komuś nabrać. Układy z hubami generują spory ruch, rzadko w Jicie ilość graczy spada poniżej tysiąca.

Jita (Jita IV – Moon 4 – Caldari Navy Assembly Plant) jest hubem handlowym Caldari, jest to też największy hub w grze.
Amarr (Amarr VIII (Oris) – Emperor Family Academy) hub handlowy Ammarów – drugi co do wielkości w grze
Rens (Rens VI – Moon 8 – Brutor Tribe Treasury) hub handlowy Minmatarów
Hek (Hek VIII – Moon 12 – Boundless Creation Factory) drugi hub Minmatarów
Dodixie (Dodixie IX – Moon 20 – Federation Navy Assembly Plant) hub handlowy Gallente

Kupując nowy statek i fit do niego warto polecieć do najbliższego huba, ceny tam zazwyczaj będą niższe niż w układach początkowych, a czas zaoszczędzony na zbieraniu sprzętu z różnych stacji, w różnych układach, jest nie do przecenienia.

Częstym i prostym sposobem zarobku jest kupowanie najbardziej potrzebnych części i amunicji w hubach i przewożenie ich na sprzedaż za wyższą kwotę do systemów gdzie ludzie klepią misje na potęgę, jednocześnie będąc na tyle leniwi, że wolą na miejscu kupić drożej jak im czegoś zabraknie.

Tak samo w drugą stronę, można skupować od misjonarzy złom zbierany na misjach po niższej cenie, transportować go i sprzedawać w hubach, gdzie cena jest wyższa.