GryEVE OnlineEVE Online 05: Alpha, Omega i PLEX

EVE Online poradnik

EVE Online 05: Alpha, Omega i PLEX

Drzewiej bywało, ze konto mogło być aktywne (opłacone PLEX’em), lub nie, przy czym na nie aktywne konto nie można było się zalogować.

Dzisiaj konta w EVE dzielą się na Alpha i Omega.

Alpha jest domyślnym statusem konta, z którym zaczynamy grę. Oznacza on, że nie zapłaciliśmy za grę.
Alpha ograniczona jest do używania statków do Battleshipa włącznie, od niedawna także statków innych nacji, oraz statków pirackich, dodatkowo zwiększono próg używanego uzbrojenia do wszystkich broni Medium aż do poziomu T2, oraz Large ale tylko T1. Jednocześnie alpha posiada ograniczenie nauki wielu ważnych skilli do konkretnego poziomu, łącznie do około 20 Milionów punktów SP, z których można korzystać (na przykład po spadku z Omegi na Alphę). Niestety tylko pierwsze 5 milionów SP można się nauczyć, resztę można dodać używając injectorów, lub po opłaceniu konta. Chcąc dłużej pograć za darmo jako Alpha, warto wcześnie wybrać swoją ścieżkę rozwoju, aby te 5 Milionów punktów jak najlepiej ukierunkować. Darmowe konto posiada także karę do czasu nauki, wydłużającą go dwukrotnie. Jednocześnie konto alpha nie może ustawić kolejki skillowania dłuższej niż 24h (teoretycznie). Ograniczenie skilli oznacza niemożność używania niektórych modułów i statków. Mimo tych ograniczeń z kontem alpha można w grze zrobić naprawdę dużo rzeczy, a najważniejsze, że nie jest ono ograniczone czasowo.

Omega oznacza konto opłacone, z którego po prostu zdjęte są wszystkie ograniczenia.
W przypadku spadku z omegi na alfę, skille gracza będące ponad możliwości alfy zostają zablokowane. Jeżeli gracz zostawi postać w przestrzeni w statku, którego nie może teraz używać, będzie on mógł nim latać do momentu zadokowania.

PLEX – Pilot Licence EXtention, licencja pilota, przedmiot w grze umożliwiający przedłużenie, lub zmiana statusu konta na Omegę. Kiedyś istniał jako pojedynczy przedmiot o wartości początkowo 100 milionów, na 1,2 miliarda kończąc, obecnie PLEX został rozmieniony na drobne, a przedłużenie konta wymaga 500 PLEX’ów.
Dzięki rozbiciu PLEX’a, możliwe jest teraz płacenie nimi za skórki do statków, dodatkowe gadżety, czy wykupienie możliwości skillowania więcej niż jednej postaci na koncie.

PLEX’a kupuje się za gotówkę na oficjalnej stronie EVE. Obecny koszt to 19.99 Euro. Można go użyć w grze w celu przedłużenia konta, lub spieniężyć. Dzięki tej drugiej opcji inni gracze mogą kupić PLEX’a na markecie w grze, co pozwala na granie jako Omega płacąc tylko pieniędzmi z gry (ISK). Doładowanie konta poprzez oficjalną stronę jest opcją najbezpieczniejszą.

*Większość ofert sprzedaży PLEXów na serwisach aukcyjnych jest nielegalna i może prowadzić do zablokowania konta.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł